Sobota bude patřit valašskému derby!
čtvrtek 13.10.2016 | Richard Müller |

Sobota bude patřit valašskému derby!

První kolo vzájemných duelů je za námi, a stejně jako na začátku ligy, je na řadě tradiční valašské derby. Na Bobří hráz přijede v sobotu 15. 10. favorizovaný Vsetín, který je vedoucím týmem tabulky. Na poslední počínání Vsetína ve Valašském Meziříčí mají meziříčští dobré vzpomínky, a rádi by tento úspěch zopakovali. Zveme všechny fanoušky hokeje, aby přišli v sobotu vytvořit tu nejlepší atmosféru, která tomuto souboji patří! Začátek utkání je stanoven na 17:00.

Bobři navnadili fanoušky středeční výhrou

Hráčům Valašského Meziříčí se povedlo ve středečním utkání prolomit sérii tři prohraných utkání v řadě. Díky brankám Jakuba Pořického a Tomáše Brunce se meziříčští vyhoupli na šesté místo tabulky. Na Bobří hrázi doufají, že podobné neúspěchy se jim už vyhnou. Další velkou výzvou jim bude právě valašské derby, do kterého sice svěřenci Dvořáka s Handlem nastoupí jako outsideři, ale za to s větším odhodláním.

Kanadské bodování vede v týmu Petr Dvořák (3+6), za nimž se v závěsu drží nejlepší střelec mužstva Josef Fojtík (5+2), který odehrál pět utkání, a tím si drží průměr s jednou vstřelenou brankou na zápas. Fojtíkovy góly může k radosti fanoušků Bobrů překonat například Jakub Pořický (4+1), jemuž se také daří překonávat soupeřovy brankáře. Pozici jedničky mezi třemi tyčemi si buduje zkušený Lukáš Plšek (91,56%), který má na kontě již dva tzv. shut-outy (= vychytané nuly).

Vsetínští dopustili drama v Opavě

Hokejisté od Lapače si jedou sezonu podle svých představ. Jedinou kaňkou v jejich přehledu je prohraný souboj v Porubě, která také aspiruje na postup do WSM ligy. Ostatní utkání zvládli vsetínští s plným počtem bodů, avšak dvakrát měli téměř namále. V utkání s Kopřivnicí a Opavou vždy vedli s téměř jasným náskokem, ale v závěru zápasů nechali svého protivníka skóre snížit a zdramatizovali tím závěrečné třetiny.

Podle očekávání se stal lídrem vsetínské lodi Radim Kucharczyk (5+7), který posílil Vsacany během léta. Hned za ním se drží tahoun z loňska Jan Kolařík (5+6) s Tomášem Vávrou (4+7). V zadních řadách pak dominuje jméno bývalého kapitána Prostějova Pavla Mojžíše (0+5). V bráně se zatím trenérům Dopitovi a Jenáčkovi více osvědčil Petr Hromada (84,76%), který má na kontě pět odchytaných utkání. Kdo však nastoupí mezi tři tyče ve Valašském Meziříčí je otázkou, jelikož Michal Šurý (93,62%) ukázal, že bude Hromadovi dobrou konkurencí.

Ve zkratce

VHK ROBE Vsetín
- 1. místo
- 18 bodů
- 37:19 skóre

HC Bobři Valašské Meziříčí
- 6. místo
- 9 bodů
- 26:27 skóre

Poslední vzájemné utkání

VHK ROBE Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí 6:1
Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Kolařík), 10. Vávra (Kucharczyk, Čuřík), 18. Janáček, 37. Finsterle (Čuřík), 50. Finsterle (Kucharczyk, Čuřík), 51. Pokorný (Kobylík, Kolařík) – 31. Fojtík (Kubo, Dvořák).

Rozhodčí: Netopil – Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2460.

Nominace rozhodčích

Vojtěch Král - David Otáhal, Roman Komínek.

Předpokládané sestavy

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Žabčík, Chroboček, Mikel, Nedbálek (A), Vydra (A), Báchor, Štědrý, Pernický – Dvořák, Kývala, Brunec – Pořický, Podešva, Studený (C) – Kubo, Martiník, Baroš – Mar. Varga.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš (C), Kobylík, Janáček, Hryciow, Vrba, Žák, Stuchlík – Kucharczyk, Vávra, Kolařík, Finsterle, Čuřík, Čech, Zúbek, Pokorný, Hořanský, Vítek D., Šilhavý, Kajaba.

Základní informace

Utkání se odehraje v sobotu 15. 10. 2016 od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Na utkání bude připravena jako obvykle zvýšená pořadatelská služba, doporučujeme přijít na zápas s menším předstihem. Vstupné je stanoveno na 50,-. On-line přenos zápasu bude k dispozici ZDE.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související články

Preview

ReportážAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS