Novým trenérem hokejistů Valašského Meziříčí se stává Roman Čechmánek!
pondělí 5.12.2016 | Richard Müller |

Novým trenérem hokejistů Valašského Meziříčí se stává Roman Čechmánek!

Po několikatýdenních jednáních znají Bobři svého nového trenéra. Na lavičku Valašského Meziříčí přichází veleznámý bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek, který mužstvo přebírá hned od pondělního tréninku. (foto: ihned.cz).

Pět druholigových utkání odehráli Bobři pod vedením dočasných koučů. Po odvolání Davida Handla, zaštítil vedení mužstva Tomáš Pařízek a Jaroslav Pokorný. “Oběma trenérům velmi děkujeme za jejich působení u A-týmu. Hlavně pak trenéru Pařízkovi, který vedl tréninkové jednotky během čtyř soutěžních utkání. Nyní jsou však oba kouči připraveni věnovat se naplno svým mládežnickým kategoriím,“ vyjádřil hned z úvodu poděkování dočasným trenérům manažer Dvořák.

“Na trenérský post bylo hned několik kandidátů, a nakonec jsem se rozhodl pro angažování Romana Čechmánka, který má hodně zkušeností z toho nejvyššího hokejového prostředí. Pan Čechmánek se byl podívat na naše utkání a rozhodl se nabídku přijmout. Věřím, že mužstvu toho přinese co nejvíce. Asistentem trenéra zůstává i nadále Radim Dvořák, který připravuje mužstvo již od začátku léta,“ dodal Petr Dvořák.


Roman Čechmánek

Je pětačtyřicetiletý bývalý úspěšný hokejový brankář, který ukončil svou aktivní kariéru v roce 2009. Kromě olympijského zlata z Nagana, titulu trojnásobného mistra světa, a šesti vítězství naší nejvyšší soutěže, má Roman Čechmánek na svém kontě i 212 startů v NHL, ve které hájil dres Los Angeles Kings a Philadelphie Flyers. V zámoří je také držitelem William M. Jennings Trophy, která se uděluje brankářům s nejmenším počtem inkasovaných branek.

(foto: Tomáš Adamec, aktualne.cz)

Jeho trenérská kariéra začala v Hodoníně, kde působil jednu sezonu jako asistent trenéra. Před dvěma lety se přesunul do Vsetína, kde vedl juniory hrající extraligu, zároveň trénoval na Lapači brankáře. Nyní je Čechmánek připraven pro první velkou trenérskou výzvu v seniorském hokeji.


Už ve středu vyšle Roman Čechmánek Bobry do ostrého soutěžního utkání proti Kopřivnici, kterou Valaši ještě letos nedokázali porazit. Utkání začíná na domácím zimním stadionu ve Valašském Meziříčí od 18:00.

Rozhovor s Romanem Čechmánkem Vám přineseme brzy!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS