Bobři jsou po pěti letech v playoff!
středa 22.2.2017 | Richard Müller |

Bobři jsou po pěti letech v playoff!

Dlouhé čekání meziříčských fanoušků na boje ve vyřazovací části jsou tady. Po sezóně, kterou uzavřeli famózním závěrem, dokázali poskočit na šestou příčku v tabulce. Minimálně čtyři následující utkání odehrají proti Drakům ze Šumperka, které dokázali Valaši ve třech domácích duelech v základní části porazit. Veškeré informace, týkající se technické organizace i stavu mužstva naleznete níže.

Čekali jsme čtyři sezony

Výsledky v posledních sezonách byly pro meziříčský hokej špatné, tudíž nastala postupná obměna vedení a na manažerský post nastoupil držitel jediného druholigového titulu s Bobry Petr Dvořák, který zároveň táhl současný tým jako nejproduktivnější hráč. Dění okolo hokeje ožilo a široká hokejová veřejnost řadila nově složené mužstvo mezi favority ligy. Sám Petr Dvořák ale zvolil jediný cíl, postup do playoff.

Selhání střídala překvapení

Bobři začali stavět na posilách, z nichž nejvýraznější byli včetně Petra Dvořáka ještě Josef Fojtík, Lukáš Plšek, Michal Nedbálek, Stanislav Báchor či navrátilec Tomáš Brunec. V dobrém světle se ukázalo i několik stálic jako například Martin Kývala nebo Václav Studený, kterému se povedla převážně druhá polovina základní části. Svou cestu do prvoligového Havířova našel přes úvod sezóny obránce David Chroboček, jenž obstojně vypomáhal Bobrům na začátku sezony.

První třetina sezony byla ale pro Valachy studenou sprchou. Výsledkově se vzpamatovali až při výměně trenéra Davida Handla. Pod vedením provizorní dvojice koučů - Jaroslav Pokorný, Tomáš Pařízek, uhráli Bobři nejprve vítězné utkání doma proti Technice, a posléze senzačně zaskočili Porubu na jejich ledě 6:2.

Recept našli až těsně před playoff

Na začátku prosince proletělo jméno klubu celou republikou. Na lavičku Valašského Meziříčí přišel jako hlavní trenér bývalý reprezentační gólman Roman Čechmánek. Tréninky a především zápasy dostaly nový řád a náboj, přesto Bobrům určitou dobu trvalo, než si na nový systém navykli.

Kýžené výsledky přece jen na Bobří hráz dorazily, a právě v nejlepší okamžik. Vedení klubu posílilo na spolupráci s Havířovem, když si do Valašského Meziříčí našel cestu talentovaný gólman Jiří Matoušek a obránce Jakub Dudek. Valaši se semkli a během posledního měsíce se vyhoupli z osmé příčky na šestou. Nejvíce si svěřenci Romana Čechmánka a Radima Dvořáka užili domácí vysokou výhru nad Hodonínem 9:2.

Naplno připraveni

I přestože poslední utkání v Porubě odehráli Bobři v improvizované sestavě, do playoff nastoupí v plné zbroji. Jak Josef Fojtík, tak oba brankáři s Miroslavem a Martinem Vargou jsou připraveni nastoupit do vyřazovacích bojů.

Chybět tak bude jen dlouhodobě zraněný Karel Vydra, Martin Kubo a Jiří Matoušek, jenž si po střetu v Porubě poranil koleno. O Matouškově stavu budeme informovat ještě později. Otazník visí nad tím, zda Bobry posílí havířovští obránci Dudek s Chrobočkem.

Informace k playoff

Ve čtvrtfinále, které se hraje na čtyři vítězná utkání, nastoupí Bobři proti Šumperku. Na domácím ledě tedy odehrají minimálně dva zápasy. Nejprve začínají v Šumperku v sobotu 25. 2. od 17:00, následně doma v pondělí 27. 2. od 18:00. Za dva dny, ve středu 1. 3. od 18:00, se opět ukážou v Šumperku a poslední jistý zápas doma je prozatím čeká v pátek 3. 3. od 18:00. Vstupné na domácí zápasy Bobrů je 60 Kč. Na našich facebookových stránkách však bude probíhat soutěž o lístky!

Bobrům přeje hodně štěstí i Marek Randýsek z Kanady

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
Draci Šumperk