Druhá liga nakonec bez Orlové, klub nedokázal zajistit dostatečný rozpočet
středa 9.8.2017 | Daniel Gargulák |

Druhá liga nakonec bez Orlové, klub nedokázal zajistit dostatečný rozpočet

Orlová nedokázala zajistit odpovídající rozpočet pro 2. ligu hlavně kvůli nedostatečné podpoře ze strany města. Následující sezóna 2. ligy - skupiny Východ se tak i navzdory předpokladům bude hrát bez slezského klubu, který bude nadále působit v krajském přeboru. O licenci již dříve projevila zájem Karviná, ovšem ani ta se 2. ligy v další sezóně nezúčastní.

Rozlosování ligy

Kompletní los naleznete v sekci Zápasy, nebo pod tímto odkazem.

Hrací systém

Hrací systém doznal změn v základní části a ve skupině o udržení.

Nově se 7 týmů místo původních 8 utká sedmikolově. Původně se mělo hrát šestikolově. Počet 42 zápasů v Základní části zůstává v rámci 49 kol s tím, že každé kolo bude mít jeden tým volno.

Tým umístěný po základní části na 7. místě bude hrát s nejhoršími týmy ze skupiny Západ a Střed o udržení ve 2. lize.

Celá sezona bude rozdělena na tyto části:

Základní část: 7 družstev ve skupině "Východ" se utká sedmikolově stylem každý s každým, což znamená 42 utkání pro každé mužstvo a celkem 49 kol.

Předkolo play-off: Družstva umístěná po základní části ve skupině „Východ“ na 3. - 6. místě sehrají předkolo play-off na 3 vítězná utkání. Pro sestavení dvojic platí, že družstvo umístěné po základní části na 3. místě hraje s družstvem umístěným po základní části na 6. místě a družstvo umístěné po základní části na 4. místě hraje s družstvem umístěným po základní části na 5. místě. První, třetí a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného družstva po základní části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře.

Play-off: Družstva umístěná po základní části ve skupině „Východ“ na 1. a 2. místě a dvě vítězná družstva z předkola play-off sehrají 2 kola (semifinále a finále) play-off s tím, že obě tato kola play-off se hrají na 3 vítězná utkání. Pro sestavení dvojic pro semifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po základní části hraje s družstvem umístěným po základní části nejhůře a druhé nejlépe umístěné družstvo po základní části s druhým nejhůře umístěným družstvem po základní části. V obou kolech play-off se první, třetí, a případně páté utkání hraje u lépe umístěného družstva po základní části, druhé, a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře. V semifinále a finále se první, třetí a případně páté utkání hraje u lépe umístěného družstva po základní části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře.

O udržení: Družstvo umístěná umístěné po základní části ve skupině „Západ“ na 11. místě, družstvo umístěné po základní části a ve skupině „Střed“ na 10. místě a družstvo umístěné ve skupině „Východ“ na 7. místě se utkají dvoukolově každý s každým s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže na posledním místě, sestupuje do příslušné krajské soutěže.

O postup do WSM ligy: Vítězná družstva ze semifinále play-off skupin „Západ“ a „Střed“ a vítězné družstvo play-off skupiny „Východ“ se utkají dvoukolově každý s každým s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají. Vítěz této části soutěže získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži WSM liga pro sezónu 2018/2019.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS