Trenér přípravky Veselý: Nejdůležitějším faktorem jsou určitě rodiče
neděle 13.8.2017 | Daniel Gargulák |

Trenér přípravky Veselý: Nejdůležitějším faktorem jsou určitě rodiče

I on je jeden z hlavních strůjců masivního nárůstu počtu dětí v nejmladší kategorii. Hlavní trenér přípravky Aleš Veselý vidí v uplynulé sezóně jen pozitiva a nešetří chválou nejmladších hokejistů. Upozorňuje však na důležité faktory, které je třeba dodržet, aby děti u hokeje vydržely.

"S přístupem dětí k tréninkům i k zápasům v předešlé sezoně musíme být určitě spokojeni. I přes často brzké začátky tréninků vzhledem k pracovní zaneprázdněnosti rodičů, škole, a školce není vůbec jednoduché děti na trénink dostat. Přesto mohu říct, že účast na trénincích byla výborná," pochvaluje si Aleš Veselý.

Do nové sezóny je jedním z hlavních cílů udržet trend v počtu nárůstu dětí. "V minulém roce byl nárůst dětí v přípravce díky škole bruslení a bruslení školek opravdu výrazný. Dá se říct, že nárůst dětí oproti předchozím letům je téměř sto procent."

Přípravky jsou kromě hokeje taky o výchově. Děti je potřeba učit disciplíně, respektu, řádu a chování v týmu, to si plně uvědomuje i pan Veselý. "Děti, které na stadion přijdou, se chtějí bavit, hrát si, a potkávat kamarády, čemuž se my musíme podřídit a sestavovat tréninky právě tak, aby se za námi děti těšily. Není důležité mít desetiletého top hráče, ale provést ho všemi nástrahami až do dospělé kategorie."

"Je několik faktorů které výrazně ovlivňují to, zda děti u hokeje vydrží nebo ne. Tím prvním a určitě nejdůležitějším je rodič, který bude ochoten podstoupit časově často náročnou přípravu svých dětí. Ze svých zkušeností vím, že je další velká část dětí, které by rády hokej hráli, ale rodiče jim to nedovolí právě kvůli nedostatku času, což je velká škoda. Vždy se však dá najít řešení a to buď často zapojením ostatních členů rodiny nebo společným svozem od škol," nabádá trenér přípravky rodiče k trpělivost a obětavosti.

Závěrem připomíná důležitost role jednotlivých trenérů. "Neméně důležitý faktor je přístup trenérů, kteří si musí uvědomovat, že jsou zde oni pro děti a ne děti pro ně."

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS