V sobotu doma proti Hodonínu
čtvrtek 28.9.2017 | Richard Müller |

V sobotu doma proti Hodonínu

Bobři v sobotu završí obávanou sérii tří domácích zápasů proti ambiciózním celkům, které vyhlásily útok na postup do WSM ligy. Právě třetím sokem Valachů bude jihomoravský Hodonín, v jehož kádru nechybí obránce Zbyněk Žabčík s forvardem Michalem Hlaváčem. Oba mladíci loni bojovali ve starých dresech Bobrů.

“Snad přetavíme výkon ve vítězství,“ přeje si kouč Čechmánek

Překvapivě právě hráči Valašského Meziříčí byli v předchozích zápasech ti, kteří svého favorizovaného soupeře zcela jasně přestříleli. Ani v jednom případě se jim nepovedlo obrátit střeleckou aktivitu ve vítězství. Je tedy jasné, že úspěšné zakončení je teď na Bobří hrázi tématem číslo jedna.

S absencí vsetínských defenzivních opor se popral Valmez na výbornou. Bobři se vyvarovali obranných chyb a Šumperk se ještě deset minut před koncem utkání strachoval o plný zisk bodů.

V sobotu se budou muset obejít Valaši bez Martina Kývaly, jehož prohřešek proti pravidlům v duelu se Šumperkem bude řešit disciplinární komise. V předních řadách se ale Valmezu bodově daří. Tahoun Petr Dvořák (5+4) bude v šestém zápase útočit na desetibodovou hranici. Pozadu nezůstává ani Jakub Pořický (2+5) a průměrem jednoho bodu na utkání se může pyšnit i David Vítek (2+3).

Drtiči zatím venku stoprocentní

Na jihu Moravy vyhlásili útok na postup a svůj cíl berou zcela vážně. Hned v prvních třech kláních brali plný počet bodů, a kromě domácí prohry 0:3 s Šumperkem už nezaváhali a ve středu nepustili Slezanu Opava ani bod.

V tabulce patří Hodonínu kvůli horšímu skóre druhá příčka. Na čelo týmového kanadského bodování se vyhoupla letošní posila Michal Romančík (5+1) a se stejným počtem bodů Jakub Kadlec (4+2). Především pak obrana Drtičů hraje v podpoře ofenzívy důležitou roli. Trojice beků Pavel Mojžíš, Jakub Peslar a Jan Sedlák (vš. 1+3) nasbírala celkem za pět utkání dvanáct bodů.

Sestava Hodonína z minulého kola

Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Miklík, Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík - Jurča, Vaněk D., Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Stehlík, Kuba, Kadlec - Vrána, Hložánek, Charvát - Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Přijďte nás podpořit

Utkání 5. kola druhé ligy se odehraje na Zimním stadionu ve Valašském Meziříčí v sobotu 30. 9. od 17:00. Vstupné je 60,-

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS