K Bobrům přichází z Vítkovic talentovaný Daniel Spratek
čtvrtek 26.10.2017 | Richard Müller |

K Bobrům přichází z Vítkovic talentovaný Daniel Spratek

Kabina Bobrů vítá mezi sebou nového člena. Do útoku se povedlo dostat nejproduktivnějšího hráče loňské extraligové juniorky Vítkovic a bývalého reprezentanta do devatenácti let Daniela Spratka. (foto Alena Zapletalová - hc-olomouc.cz)

Daniel Spratek je odchovancem havířovského hokeje, jehož dres hájil naposled v mladším dorostu. Pak jeho kroky mířily do jednoho z nejslavnějších českých hokejových klubů Vítkovic. Už ve starším dorostu ostravského celku nabírala jeho hra na obrátkách a hned se zařadil k největším tahounům týmu.

V osmnácti letech měl ve starším dorostu bilanci více než jednoho bodu na zápas a dokonce nakoukl v jednom utkání do extraligové juniorky. V dalším roce se stal už stabilním členem vítkovické zásobárny pro extraligový hokej a vysloužil si za to pozvánku do národního týmu U19.

V následující sezóně figuroval mezi juniory na prvním místě produktivity a byl hlavním stavebním kamenem ofenzívy mužstva. Ve třiačtyřiceti utkáních extraligy nastřílel dvacet jedna gólu a zároveň si připsal ještě o pět více asistencí.

Svůj první druholigový debut zaznamenal Spratek loni v Kopřivnici, kdy se jednalo spíše o výpomoc tehdy trápící se Tatře.

V letošní sezóně je dvacetiletý forvard kmenovým hráčem Vítkovic, avšak ročník započal v Havlíčkově Brodu, jenž je bezpochyby nejkvalitnějším týmem skupiny Střed. Ve čtyřech zápasech vstřelil jednu branku, ale pak chtěl zamířit blíže domovu.

Daniel Spratek si vyzkoušel několik tréninkových jednotek pod Jiřím Weintrittem a Romanem Čechmánek, kteří o průbojného útočníka projevili zájem. Vedení klubu se domluvilo na spolupráci do konce sezony a Daniel Spratek tak našel u soutoku Bečev nové působiště.

Jeho prvním představením v drese Bobrů bude duel v sobotu na ledě Slezanu Opava, k domácí ligové premiéře pak nastoupí o týden později, v sobotu 4. 11. na zimním stadionu ve Valašské Meziříčí v derby proti Novému Jičínu.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine