Přímý souboj o třetí místo. Bobři vyjíždí na Draky do Šumperku
pátek 8.12.2017 | Daniel Gargulák |

Přímý souboj o třetí místo. Bobři vyjíždí na Draky do Šumperku

Čtyři výhry po sobě. Valašské Meziříčí ve středu po skvělém výkonu v Porubě a výhře 6:2 vyrovnalo svou vlastní sérii čtyř vítězství z konce října. V sobotu Bobři zamíří na led šumperských Draků s cílem tuhle šňůru prodloužit. Zda se jim to podaří se přijeďte přesvědčit na vlastní oči na zimní stadion v Šumperku. Utkání má úvodní vhazování naplánováno na 17:00.

Naposledy jasné vítězství Šumperka. Vzepřou se tentokrát Bobři Drakům?

Když zajížděli hráči Valašského Meziříčí do Šumperku naposled, odjížděli s jasnou prohrou v poměru 4:0. Nutno ale podotknout, že Valaši vyjížděli k venkovnímu utkání s velkou mezerou v obranných řadách způsobenou hlavně velkou marodkou.

Tentokrát situaci v obranných řadách vypadá mnohem optimističtěji, i když stále bude týmu scházet zadák Vojtěch Baroš hrající pravidelně v základní sestavě. I on ale odcestuje s týmem do vzdáleného Šumperku, aby podpořil své spoluhráče ze střídačky.

Valaši vkročili do venkovní sérii skvělým výkonem a vítězstvím v Porubě

Když vyjížděli Bobři směrem Ostrava-Poruba, málokdo na zimním stadionu v Porubě asi očekával tak jasný průběh utkání. „Tým je nyní v dobré psychické pohodě.“ Slova snajpra první formace Tomáše Brunce potvrdili Valaši do posledního písmenka. Bobři se po většinou zápasu diktovali tempo hry a suverénně si dokráčeli pro jasnou výhru 6:2.

Kanadskému bodování nadále vévodí první útočná formace ve složení Jakub Pořický (14+14), Petr Dvořák (11+17) a Tomáš Brunec (7+7). Není ale žádný pochyb o tom, že na skvělých výkonech celého týmu v posledních kolech se podílí každý jeden člen základní sestavy, který je vyslán trenérem Weintrittem na led v jednotlivých duelech.

20 vstřelených branek v posledních dvou duelech na domácím ledě. Šumperk vyrábí ze svého stadionu nedobytnou hráz

Šumperští Draci hráli od úvodu sezóny jen na stadionech soupeřů z důvodu protáhlé rekonstrukce svého svatostánku. K prvnímu domácímu utkání nastoupili poprvé před měsícem, a od té doby na svém ledě prohráli jediné měření sil, když jim soupeřem byla Kopřivnice. Poslední zápas ale mluví za vše. Třináct gólů v opavské brance a vítězství 7:1 nad lídrem tabulky Porubou z předchozího domácí utkání znamená pro svěřence trenéra Weintritta jediné. Draci svůj led nedají zadarmo, a navíc mohou hrát s uvolněným pocitem vysokých výher v zádech.

Ofenzivní snahy Draků vede hned několik jejich útočníků. Mezi ty nejproduktivnější patří Jiří Půhoný (14+16), který nasázel v posledním utkání s Opavou hattrick. Druhý v pořadí je stálice šumperských Daniel Vachutka (10+18) a v neposlední řadě Michal Vymazal (4+23). Tihle tři ale zajisté nejsou jediní, na koho si bude muset dát defenzíva Bobrů veliký pozor.

Poslední tři zápasy Draků:

Šumperk - Poruba 7:1
Hodonín - Šumperk 9:3

Šumperk - Opava 13:5

Sestava Šumperku z minulého utkání:

Lakosil (34. Svoboda) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka.

Shrnutí

Duel mezi Draky a Bobry v rámci 27. kola 2. ligy - skupiny Východ startuje v sobotu 9. 12. 2017 v 17:00. Přijeďte podpořit kluky v bitvě s tabulkovým sousedem. Každý fanoušek se počítá!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS