Před vánocemi vyzvou Bobři Nový Jičín. Netradičně v pátek!
čtvrtek 21.12.2017 | Richard Müller |

Před vánocemi vyzvou Bobři Nový Jičín. Netradičně v pátek!

Ještě než se sejdete s celou rodinou a rozsvítíte vánoční stromeček, můžete přijít na hokejové derby mezi Novým Jičínem a Bobry. Netradičně v pátek se oba celky setkají již popáté v této sezóně a zároveň se bude jednat také o poslední domácí utkání Valašského Meziříčí v roce 2017. A nehraje se jen o čest. Valaši bojují s Ďábly a čtvrtou příčku a vítěz duelu na ní minimálně do dalšího kola zůstane.

Vzájemně je na tom Valmez lépe

S přelomem sezóny jde forma Valašského Meziříčí nahoru. Z posledních deseti utkání vyšli jen třikrát bez bodu a žádný soupeř je nyní nemůže stavět do role absolutního outsidera, právě naopak. Svěřenci kouče Weintritta srazili v Ostravě vedoucí Porubu a jeden bod sebrali Drtičům i po náročné cestě do Hodonína.

I postavení v tabulce hodnotí klub pozitivně, hlavním cílem je vybojovat čtvrté místo a potrápit týmy z první trojky. V bojích o předek tabulky se zatím nejvíce prosazuje Jakub Pořický (15+16), který společně s druhým mužem v pořadí Petrem Dvořákem (11+17) drží průměr více než bodu na zápas.

Výraznou úspěšnosti v bráně se může chlubit Michal Šurý (92,36%). Mezi obránci pak podle očekávání vévodí s prvoligovými zkušenostmi Michal Žák (3+11). Radost fanouškům ale zajisté musí dělat i odchovanec a meziříčská stálice Miroslav Mikel (2+9), jemuž se podařilo odrazit v bodování hned za Žáka.

Opět vyhrocený souboj?

I Nový Jičín může být s průběhem sezóny nadmíru spokojený. Právě Bobři jsou jeho největším rivalem v boji o čtvrté místo, které jim momentálně s náskokem dvou bodů patří. Ďáblové si hodně zvedli sebevědomí výhrou domácí výhrou nad Porubou, vzápětí ale v Šumperku schytali nelichotivý příděl osmi branek. Ani napodruhé venku neuspěli. Jejich cesta vedla do dalekého Hodonína, kde prohráli tím nejtěsnějším rozdílem. V minulém kole už ale mohli být spokojení. Ve středu nenechali nic náhodě a hostující Opavu poslali domů bez bodu, čímž si Ďáblové připsali výhru 4:1.

Lídrem týmového bodování je Robin Gebauer (9+8), za nimž figuruje excelentní nahravač Pavel Zedník (2+13). Nadprůměrně produktivní obráncem je s patnácti body Vojtěch Adamík (5+10) a pozici prvního gólmana stabilně zastává bývalý Bobr Jiří Slovák (88,37%).

Předchozí zápasy Nového Jičína

Šumperk - Nový Jičín 8:0
Hodonín - Nový Jičín 2:1
Nový Jičín - Opava 4:1

Sestava Drtičů z minulého zápasu:

Slovák (Kohn) - Adamík, Tomeček, Janiczek, Ficek, Hruška "A", Már, Metelka, Pecha - Chvostek, Kocián "C", Sonnek - Málek, Slovák Gebauer - Podlaha, Palička, Motloch - Uhlár, Krupa, Palacký.

Shrnutí

Utkání 31. kola druhé hokejové ligy skupiny Východ se odehraje v pátek 21. 12. 2017 od 18:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Vstupné na zápas je 60 Kč.

Přijďte Bobry na tribunu podpořit a užijte si atmosféru předvánočního derby!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS