Soustředění nejmenších nadějí Bobrů ve Velkých Karlovicích
pátek 10.7.2009 | Michal Václav |

Soustředění nejmenších nadějí Bobrů ve Velkých Karlovicích

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - S koncem školního roku a začátkem letních prázdnin skončila i suchá příprava 3. a 4. třídy hokejistů Valašského Meziříčí. Příprava na novou sezónu nejmenších nadějí Bobrů začala 11. května. Trénovalo se 3 x týdně, z toho 2 x na ploše zimního stadionu na in-line bruslích a jeden trénink byl v tělocvičně zaměřený na protahovací cviky, gymnastiku a různé pohybové prvky. Následně byla příprava zakončena společným soustředěním ve Velkých Karlovicích.

Přestože doma pršelo a počasí nestálo za nic, podnebí v Karlovicích bylo naopak jako na objednávku. Po celou dobu bylo krásné počasí (až na malé 5-ti minutové přeháňky). Díky tomu mohli malí Bobři využít i bazén v areálu kempu. Každý den měli hráči dvě tréninkové jednotky. Mezi tím se malí hokejisté náramně bavili u velkého množství her a soutěží. Mezi zmíněné aktivity patřil fotbal, přehazovaná, ping pong, kuželky, střelba ze vzduchovky, stolní fotbal nebo střelba na hokejovou bránu.

Téměř každý večer byl ukončen opékáním. Poslední den trenéři spolu s realizačním týmem připravili orientační běh ( po fáborkách) spojený s plněním několika úkolů. Na jednom stanovišti byly malým hokejistům položeny 3 otázky z hokejového prostředí.
Tyto zněly následovně: Kdo vyhrál extraligu, Stanley cup a MS v sezoně 2008/2009?

"Jedna z odpovědí nám opravdu vyrazila dech. Jiří Brodek na první otázku o extralize bez zaváhání odpověděl, že extraligu vyhráli HC Bobři. I když jsme zkoušeli lehce napovědět, nezlomili jsme jeho přesvědčení! Myslím, že to ukazuje na to, jaké vzory mají naši nejmenší. Muži asi mají hodně co dělat aby naplnili očekávání těchto kluků a děvčat." říká s úsměvem na tváři vedoucí mužstva Michal Postava a zároveň jedním dechem dodává: ."Chtěl bych poděkovat všem, kteří se tohoto soustředění zúčastnili, všechno dopadlo podle našich plánů a přístup dětí byl opravdu fantastický. Poděkování patří také rodičům a trenérům, kteří pomáhali s organizací“.

Organizační složeni:
Trenéři: Jaroslav Šilhán, Jiří Brodek st.
Zdravotník: Mgr. Jana Adámková
Vedoucí mužstva: Michal Postava

Michal Postava dále prozrazuje, jak se bude vyvíjet další fáze přípravy na novou sezónu pro nejmenší hokejisty Valašského Meziříčí.
"27. července začínáme přípravu na ledě. Trénovat budeme každý den. V polovině srpna proběhne stejně jako loni soustředění na ledě, kdy budeme trénovat dvoufázově. Na konci této přípravy bude uspořádán turnaj 4.tříd. Ten proběhne 15. srpna za účasti pozvaných týmů: Mladí Draci Šumperk, Nový Jičín a Rožnov pod Radhoštěm. 3. třída je v tom samém termínu pozvaná na turnaj do Rožnova p.R. Všechny tímto zveme, aby si letní čas zpestřili hokejem na našem zimním stadionu."

Několik fotografií nejmenších hráčů Bobrů ze soustředění ve Velkých Karlovicích.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS