V sobotu vyráží Bobři do neoblíbené Kopřivnice
čtvrtek 15.2.2018 | Richard Müller, Daniel Gargulák |

V sobotu vyráží Bobři do neoblíbené Kopřivnice

Do konce základní části zbývají už jen čtyři zápasy a Valaši zatím ještě nemají konečné umístění jisté. Ve hře jsou stále příčky mezi šestým a čtvrtým místem. Dalším ze zápasů, který může hodně napovědět, bude ten sobotní v Kopřivnici. Na stadionu Tatry, která dýchá Bobrům na záda ze šesté pozice, ještě Valašské Meziříčí nevyhrálo jediný ligový souboj.

Tatra se záluskem na pátou pozici

Hráče Kopřivnice čeká klíčový duel před blížícím se play-off. V případě výhry za všechny body proti Valašskému Meziříčí na svém ledě můžou nadále reálně pomýšlet na přeskočení právě Bobrů z Valašska.

V případě zisku tří bodů by na Bobry ztrácela Tatra dva body i s tím, že stále budou mít modrobílí zápas k dobru. Svěřence trenéra Weintritta už ale v posledních třech duelech čekají první tři týmy tabulky, a tak je i jejich současná pátá pozice v reálném ohrožení. Toho jsou si Tatrováci moc dobře vědomi, a do zápasu půjdou zajisté se vší vervou.

Bobrům se po prohrané bitvě s Ďábly čtvrtá příčka vzdálila

Před závěrem duelu s Novým Jičínem už to vypadalo, že si Valašské Meziříčí nechá všechny tři body doma, a stáhne tak v bitvě o šest bodů náskok Ďáblů. Proti byl ale útočník soupeře Jiří Slovák, který v závěrečné dvouminutovce díky svému důrazu v brankovišti kompletně otočil vývoj duelu.

Nový Jičín díky tomuto vítězství odskočil Bobrům na rozdíl šesti bodů před závěrečnými boji v základní části. Nyní se navíc musí Valaši i ohlížet za svá záda, kde pokukuje po čtvrtém místu právě Kopřivnice, se kterou změří síly v dalším duelu.

První body pro opavské posily, v čele bodování stále Dvořák s Pořickým

V duelu s Novým Jičínem zaznamenali své první bodové přírůstky i přes nakonec neúspěšný zápas Petr Seidler s Rostislavem Vaňkem po povedených výkonech ve svém třetím duelu v modrobílém dresu.

Na čele bodování se toho už nejspíše příliš měnit nebude. První dvě pozice s největším pravděpodobností obsadí Petr Dvořák (14+27) s Jakubem Pořickým (20+20). Brankoviště Valachů nejspíše obsadí potřetí od svého příchodu brankář Dušan Šafránek.

Poslední zápasy Tatry:

Šumperk - Kopřivnice 6:1
Kopřivnice - Hodonín 0:2
Opava - Kopřivnice 7:8 po prodl.

Sestava Kopřivnice v minulém utkání:

Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Pargáč (A), Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Bartošák (A), Kofroň.

Shrnutí

46. kolo 2. ligy - skupiny Východ zavede svěřence trenéra Weintritta do Kopřivnice, kde budou hájit svou pátou pozici a zároveň se snažit stáhnout náskok Nového Jičína. Duel začíná v 17:00 na ledě Tatry v sobotu 17. února.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS