Jasno bude až ve středu večer! Základní část ukončují Bobři doma proti Hodonínu
úterý 27.2.2018 | Richard Müller |

Jasno bude až ve středu večer! Základní část ukončují Bobři doma proti Hodonínu

Poslední únorový den a zároveň poslední zápas základní části druhé hokejové ligy skupiny Východ. Nebude se ale jednat o obyčejný zápas. Přestože se za pár dní dočkají Valaši vytouženého play-off, doposud neví, z jaké pozice a proti jakému soupeři do něj nastoupí. Bude záležet na výsledcích soupeře a hlavně na výsledku samotných Bobrů, kteří budou čelit na domácím ledě výběru kouče Čechmánka z Hodonína.

Hodonín už má vše jisté

Drtiči z jihu Moravy přijedou jako tým, který má jistý postup do semifinále play-off a po duelu s Bobry je bude čekat pauza, během které budou sledovat vývoj čtvrtfinále a také svého potencionálního soupeře.

Tým pod vedením kouče Romana Čechmánka si zajistil konečné druhé místo v tabulce a poslední duel základní části si mohou na Valašsku odehrát bez jakéhokoliv tlaku. Otázkou zůstává, zda to bude pro Valašské Meziříčí výhodou, či pravým opakem.

Matějka začal střílet

V nezaměnitelných oranžových trikotech Hodonína hraje několik hráčů, kteří v minulosti spojovali svou kariéru s Valašským Meziříčím. Dva z nich, doplněni ještě o kouče Čechmánka, přesídlili od soutoku Bečev na jižní Moravu ještě v průběhu sezony. Naposled to byl útočník Jan Matějka (4+1). Tomu se dlouho vůbec nedařilo, ale nyní jakoby chytil druhý dech a ve třech uplynulých zápasech skóroval rovnou čtyřikrát.

Dvořák nebo Pořický, aneb kdo se stane lídrem statistik?

Aby dva hráči dosáhli na hranici v průměru jeden kanadský bod na utkání? To se stalo v kádru Valašského Meziříčí naposledy před sedmi lety. Nyní podobný úspěch zopakuje Petr Dvořák (15+28) a má na něj spadeno také Jakub Pořický (21+20), kterému stačí jednou v zápase bodovat.

Poslední zápasy Drtičů

Hodonín - Poruba 7:5
Šumperk - Hodonín 2:4
Hodonín - Opava 8:4

Sestava Drtičů z minulého utkání:

Haloda O. (Kotvan) - Miklík, Mojžíš (A), Haloda M., Kobylík, Žabčík, Kužílek - Romančík, Kuba, Sajdl (A) - Jurča, Charvát, Matějka - Peška, Černohous (C), Hložánek - Kadlec

Shrnutí

Utkání 49. kola druhé hokejové ligy skupiny Východ mezi celky HC Bobři Valašské Meziříčí a SHK Hodonín se odehraje ve středu 28. 2. 2018 od 18:00 na Zimním stadionu ve Valašské Meziříčí. Vstupné na zápas je 60 Kč. Přijďte Bobry do domácího prostředí podpořit v zápase, který rozhodne o soupeři do play-off.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS