Valašské derby se blíží
neděle 9.8.2009 | Michal Václav |

Valašské derby se blíží

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Již jen dva dny a uskuteční se druhý přípravný zápas Bobrů z Valašského Meziříčí před nadcházející sezonou. Tým, který vedení klubu zvolilo za svého soupeře netřeba dlouho představovat - sousední VHK Vsetín. Zápas začíná 11.8.2009 v 18.hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Po úvodním zápase s extraligovým polským týmem Zaglebie Sosnowiec, který Bobři vyhráli v poměru 7:5 pokračuje kolotoč dalšího z celkem 11 přípravných zápasů. Pro trenérské duo Sedlák - Dědek tak bude další možnost vyzkoušet nově příchozí hráče a složení jednotlivých útoků či obran. Pro Vsetín tento zápas bude již třetím v pořadí kategorie přípravných, neboť dva předešlé vzájemné zápasy měl naplánován před tímto termínem s opavským Slezanem. Úvodní zápas na Lapači skončil remízou 4:4 a a v Opavě prohrál 6:4.

V Kádru Bobrů oproti loňsku došlo k několika změnám. Asi nejvíce povzbudivá zpráva pro fanoušky je ta, že se s týmem připravuje loňské nejproduktivnější duo II. ligy Sochorek - Šebesta. O místo v sestavě se určitě poperou i nové tváře v týmu Bobrů - ze sousedního Nového Jičína obránci Přemysl Vašut, Bohumil Hruškovský a útočník Luděk Lhotský. Z týmu Šternberka přichází útočník Daniel Tomášek. Do přípravy valašskomeziříčských hokejistů také vstoupil Lukáš Vnenk, který hrál loni 1.ligu v týmu VOKD Poruba a z extraligových juniorů Poruby Marián Mlynář.

Naopak dres s Bobrem na hrudi již nebudou v této sezoně oblékat útočník Ondřej Martiník, Ivo Kratěna a obránce Roman Bambuch. Šanci se postavit do brány dostanou určitě kromě stálice Michala Krumpocha také další brankáři, kteří se připravují s týmem - Jakub Mocek, Tomáš Popovič a Metoděj Vašut.

Jinak "kostra" týmu zůstává stejná z loňské sezony. Jednotliví hráči Bobrů se určitě budou chtít předvést a dokázat trenérům, že s nimi mohou do sestavy počítat.

VHK Vsetín opustilo před sezonou někdejší velmi produktivní duo z Kroměříže - Gergela - Marek, kteří ukončili kariéru. Chybět bude kouči Hlobilovi také zraněný forvard Vaněk. Jistotu má Vsetín v bráně, neboť v týmu zůstal Lukáš Plšek, který alternuje i v extraligovém Zlíně. Novými tvářemi, kteří se poperou o místo v sestavě žlutozelených jsou pak Ševčík, Korčák a Staša.

Ikdyž je tento zápas "pouze" přípravný a o ligové body ještě nejde, věříme, že nasazení a bojovnost nebude chybět na obou stranách. "Na zápas se Vsetínem se připravíme, určitě přijde více lidí a budeme chtít zvítězit, nicméně důležitá je až liga" pravil po úvodním zápase Bobrů proti Zaglebie domácí kouč Sedlák.

Vstupné na všechny domácí přípravné zápasy Bobrů je stanoveno na 20 Kč.
Po tomto zápase se pořadatelství mění a v pátek, 14.8. od 18.00 se bude hrát odveta na zimním stadionu na Lapači.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS