Play-off druhé ligy očima Bobra. Jak si vedli Valaši v předkole a jak se daří ostatním týmům?
sobota 10.3.2018 | Daniel Gargulák |

Play-off druhé ligy očima Bobra. Jak si vedli Valaši v předkole a jak se daří ostatním týmům?

Svěřenci trenéra Wentritta měli mít před sebou dle papírových nejvyrovnanější sérii Druhé ligy - skupiny Východ v rámci play-off. Místo toho udolali svého soka z Nového Jičína v nejkratším možném čase ve třech zápasech a od čtvrtka se připravují na semifinále, ve kterém se střetnou s Porubou nebo Hodonínem. Co se Bobrům v předkole play-off povedlo a na čem je třeba naopak zapracovat?

Jednoznačný postup do semifinále v nejrychlejším možném čase

Postup mezi čtyři nejlepší už Valašskému Meziříčí nikdo neodpáře. V něm narazí Bobři na jednoho z dvojice Šumperk - Hodonín. Jasno o svém protivníkovi pro další boje budou mít Valaši v neděli večer, kdy se odehraje poslední duel série mezi Draky a Kopřivnicí. V případě výhry Šumperku jím bude Poruba, v případě vítězství Kopřivnice zase Drtiči z jihu Moravy.

Jedním z nejpozitivnějších faktorů celé série je bezpochyby fakt, že Bobři povolili Ďáblům pouze dvě vstřelené branky ve třech duelech. Nemalou měrou se na tomhle zdaru podílel muž v brankovišti Dušan Šafránek s úspěšností 97,5% chycených puků směřujících na jeho svatyni. Celková procenta budou samozřejmě více vypovídající až po více odehraných utkáních, i tak jde ale o ojedinělý kousek velezkušeného brankáře.

Je všechno zlato co se třpytí?

Hráči Valašského Meziříčí sehráli ve třech zápasech celkem šestnáct přesilových her. I přes deset vstřelených branek dokázali vsítit pouze jednu v přesilové hře, z čehož mají ve třech zápasech předkola celkovou úspěšnost 6,25%.

Přehled zápasů s Novým Jičínem v předkole play-off:

Valašské Meziříčí vs. Nový Jičín 4:0
Nový Jičín vs. Valašské Meziříčí 0:1
Valašské Meziříčí vs. Nový Jičín 5:2

Právě přesilové hry přitom můžou být v semifinále play-off jedním z klíčových faktorů. Na druhou stranu dokázali Valaši zásluhou Tomáše Brunce ve druhém utkání a Jakuba Pořického ve třetím, překonat brankáře Slováka hned dvakrát v oslabení a prokázali tak, že dokáži zahrozit i v nepříznivé herní situaci.

Cestou k úspěchu může být i zkušenost v kádru

„Kdybych to měl shrnout úplně v krátkosti, myslím, že zvítězila zkušenost, která byla na straně Bobrů,“ našel příčinu porážku v sérii s Valašským Meziříčím trenér Nového Jičína Petr Macháček. Může být zkušenost v týmu trenéra Weintritta klíčovým faktorem úspěchu v semifinále? Potenciál ukázala už série s Ďábly.

Kádr Bobrů zdobí bezpochyby řada zkušených harcovníků v čele s kapitánem Václavem Studeným. Mezi nejproduktivnější se i v play-off opět řadí Petr Dvořák se zkušenostmi mimo jiné ze zámoří či z polského hokeje. Bránu posléze střeží jeden z nepovolanějších, samotný Dušan Šafránek. Ten s Lukášem Plškem vytvořil nejspíše nejzkušenější brankářskou dvojici pro play-off druhé ligy.

2. liga - skupina Východ. Sérii Šumperka s Kopřivnicí rozhodne až poslední pátý duel

Kdo by předpokládal, že si Draci poradí s Tatrou v třech zápasech a budou se připravovat na semifinále, se hluboce zmílil. Jasně se opět prokázalo, že play-off je jiná soutěž a Kopřivnice favoritovi pěkně zatápí v jeho plánech. V zápasech obou soupeřů platí „můj dům, můj hrad“. Oba soupeři si pohlídali výhry na domácích svatostáncích a poslední, pátý, duel se odehraje na ledě Šumperku. Zda Draci obhájí svůj hrad i tentokrát a postoupí do semifinále, se dozvíme v neděli večer.

Dosavadní průběh série:

Šumperk vs. Kopřivnice 6:0
Kopřivnice vs. Šumperk 3:2
Šumperk vs. Kopřivnice 5:1
Kopřivnice vs. Šumperk 3:2 po s. n.
Šumperk vs. Kopřivnice ?:?

2. liga - skupina Západ a Střed zná všechny postupující do čtvrtfinále. Favorité naplnili očekávání

Play-off Druhé ligy skupin Západ a Střed se v letošní sezóně hrají podruhé systémem, kdy se potkávají týmy ze skupiny Západ a ze skupiny Střed už ve vyřazovací fázi. Letošní ročník nabídl novinku v osmifinále, kde se ještě utkaly mančafty ze stejných skupin. Ve čvrtfinále už je ale zachován loňský model.

Osmifinále 2. ligy - skupiny Západ

Sokolov vs. Dvůr Králové 3:1 na zápasy
Jablonec vs. Bílina 3:1
Vrchlabí vs. Kobra Praha 3:1
Děčín vs. Trutnov 3:1

Osmifinále 2. ligy - skupiny Střed

Havlíčkův Brod vs. DS České Budějovice 3:0 na zápasy
Žďár nad Sázavou vs. Klatovy 3:0
Kolín vs. Nymburk 3:1
Moravské Budějovice vs. Tábor 3:0

Čtvrtfinálové dvojice pro play-off skupin Západ + Střed

Sokolov vs. Moravské Budějovice
Havlíčkův Brod vs. Děčín
Žďár nad Sázavou vs. Kolín
Jablonec vs. Vrchlabí
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS