Jádro týmu chceme zachovat, přeje si Petr Dvořák
středa 18.4.2018 | Richard Müller a Michal Václav |

Jádro týmu chceme zachovat, přeje si Petr Dvořák

Válčí na dvou polích. Petr Dvořák zakončil druhou sezónu v pozici manažera a hráče ve valašskomeziříčském klubu a ani zdaleka nehodlá nic pověsit na hřebík. Poté, co se krátce ohlédl za uplynulou sezónou, nastínil plány do té další. Věří, že se po úspěchu zvedne zájem o hokej a jádro stávajícího kádru hodlá udržet pospolu.

Petře, je za vámi druhá sezóna u Bobrů ve dvojroli hráč a manažer. Považujete uplynulý ročník za úspěšný?
Musím říct, že to nebyla lehká sezóna, ale díky tomu, že jsme zvládli konec základní části a především povedenému play-off, považuji uplynulou sezónu za úspěšnou.

Která část sezóna byla pro vás nejméně příjemná?
Jednoznačně část ledna a pak taky únor, kdy jsme nezvládli zápasy, ve kterých jsme měli bodovat. Ale o to víc nás to možná semklo.

Kdybyste lidem po nevydařeném únoru řekl, že chcete skončit těsně před branami finále, asi by se vám zasmáli. Kde nastal ten zlom, kdy se z outsidera stal postrach favorizované Poruby?
Myslím si, že už poslední kola v základní části jsme hráli velice dobře a tým byl opravdu jak na ledě tak i v šatně semknutý, ten závěr byl pro nás už takové malé play-off . Těch zlomů bylo asi více, především doplnění kádru před koncem přestupního termínu, samozřejmě chvíli trvalo než si to sedlo a taky to, že jsme do poslední chvíle věřili, že pořád můžeme skončit na čtvrtém místě a začít play-off doma. A od prvního zápasu s Novým Jičínem jsme jednoznačně byli dobře trenérem namotivováni a takticky velice dobře připraveni a to jsme přenesli i do série s Porubou.

Do posledních chvil jste nevěděli, na koho ve čtvrtfinále narazíte. Nakonec to byl Nový Jičín, který jste podle výsledků hladce přehráli. Cítil jste to tak i na ledě?
Těch variant bylo více, ale věděli jsme, že když zvládneme poslední zápas s Hodonínem a Nový Jičín prohraje s Šumperkem, tak můžeme skončit na čtvrtém místě a začít doma. Musím říct, že kromě nějakých pasáží ve druhém zápase u nich jsme měli celou dobu tu sérii pod kontrolou a Nový Jičín jsme zaslouženě porazili.

Pak přišel první zápas v Porubě a senzační výhra. Co to s kabinou udělalo?
Určitě jsme získali sebevědomí a začali si věřit, že bychom mohli i například celou sérii zvládnout. Šli jsme zápas od zápasu, soustředili se na každé dané utkání a nedívali se dopředu, neříkali si co kdyby, jaké by to bylo, bylo by to fajn a tak dále. Prostě jsme bojovali až do poslední minuty série a užívali si to.

Poruba dokázala otočit a Bobři museli doma odvracet konec sezony. Vy jste ale dokázali vyhrát, čímž jste zároveň potvrdili, že první zápas nebyla hra na náhodu. Jaký byl recept na výhru?
Nepřipouštěli jsme si konec sezóny, soustředili se na náš výkon a jak takticky tak i herně jsme to zvládli. Pomohla nám skvělá atmosféra a společně s lidmi jsme si to užili.

Ten duel byl svým způsobem emočně vypjatý. Nechyběly strkanice ani závěrečná bitka. Z čeho tyto konflikty pramenily?
To patří k play-off. Navíc Poruba chvílema hrála víc než agresivně, záměrně faulovala a chtěla některé naše hráče provokovat.

Při jedné šarvátce vám Tomáš Káňa roztrhal dres. Podle obránce Poruby Jana Fišery jste si o to koledoval celou sérii?
To pramenilo ze situace, bylo to před naším brankářem, dělali jsme tam pořádek. Věděl jsem, že se nemůžu prát, protože bych příští zápas nehrál. Honza Fišera si může říkat, co chce. Je to kluk, který hokejově patří do krajského přeboru a navíc mu Jirka Hajda naložil v bitce. Jeho argumenty vůbec neberu v potaz.

Po srovnání na 2:2 byl před vámi poslední zápas. S čím jste do zápasu šli a jaká byla atmosféra mezi vašimi hráči?
Mezi hráči byla atmosféra výborná, všichni se na zápas těšili. Jeli jsme do Poruby s klidnou hlavou a chtěli se porvat o finále, ale nakonec to nevyšlo.

V duelu jste vedli, ale nakonec to nedopadlo dobře. Brány finále se zavřely a pro vás tak skončila sezona. Jak na to pohlížíte po vyprchání bezprostředních emocí?
Bezprostředně po zápase, při poděkování našim fanouškům a pak i následně v šatně mi bylo opravdu těžko. Nechtělo se mi ani moc mluvit, měl jsem v sobě spoustu emocí a slzy na krajíčku. Bylo mi hrozně líto, že to nevyšlo. Podíval jsem se na kluky v šatně a měl jsem v hlavě, co jsme pro to každý z nás udělali. Klukům jsem poděkoval a ještě řekl, že jsem na ně hrdý.

To, že jste vždy podržel kouče Weintritta, se ukázalo v play-off jako klíčový faktor. Jakou měrou se podílel na úspěchu on?
Trenér Weintritt celou sezónu pracoval výborně, jeho příprava na trénink a na zápasy jsou ukázkové. A jak tým namotivoval před play-off, bylo vidět hned od prvního zápasu s Novým Jičínem. Já jsem věřil, že je to trenér na svém místě a taky se to potvrdilo. Na tomhle úspěchu se podílel velkou měrou a já mu za to moc děkuji.

Celý tým výborně zapadnul. Jaká bude snaha o udržení těchto hráčů do další sezony?
Pracujeme na tom, aby klíčoví hráči a vlastně celé jádro týmu zůstalo, ale zatím nechci nic zveřejňovat. Jednání dále probíhají.

Zaznamenal jste už, že by tento velký a trochu nečekaný úspěch pomohl na poli sponzoringu a zájmu o hokej ve Valmezu?
Malinko začínám pociťovat, že ten zájem je větší a snad i zájem sponzorů bude větší. Ale to je na nás, pracujeme dále a budeme se snažit oslovovat nové partnery, uvidíme.

Začalo vám volno. Využijete jej zaslouženou dovolenou, nebo se hned pouštíte do práce?
Pár dní jsem si odpočinul, vyčistil jsem si hlavu, zhodnotil si pár věcí a už pracuji na nové sezóně.

Na čem tedy začínáte pracovat a jaký je váš plán?
Co se týče A týmu, tak sestavujeme kádr na další sezónu a sháníme peníze. To je teď asi nejdůležitější.

Jakým způsobem hodláte pokračovat ve Valašském Meziříčí. Opět se postavíte do své dvojrole hráče a manažera?
Čekají mě změny v osobním životě, a to především v tom, že se mi narodí potomek. Moje manželka mě neskutečně podporuje a za to ji strašně moc děkuji. I díky tomu chci ještě hrát. Mám chuť a pevně věřím, že týmu ještě pomůžu. Takže zase v té dvojroli.

Můžou se tedy fanoušci těšit na to, že je o průběhu vaší práce a novinkách budete pravidelně informovat?
Budeme pravidelně informovat o novinkách na našem webu.

"Závěrem bych chtěl poděkovat fanouškům, sponzorům, městu Valašské Meziříčí a všem lidem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na chodu klubu." - Petr Dvořák

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS