Svaz schválil návrh aktivu. Bobry čeká nový systém soutěže
čtvrtek 14.6.2018 | Daniel Gargulák |

Svaz schválil návrh aktivu. Bobry čeká nový systém soutěže

2. liga pro novou sezónu mění kabát. K již existujícím skupinám Západ, Střed a Východ přibývá nově skupina Jih, s jejímž obsazením budou v rámci základní části svádět tuhé boje i valaši z Bobří hráze. Třetí nejvyšší soutěž tak nabírá po delší době na atraktivitě, Bobry však čekají výjezdy do dalekých Českých Budějovic, Tábora nebo Pelhřimova.

Systém soutěže

Základní část

Do druhé ligy se pro nadcházející sezónu přihlásilo celkem 28 mužstev, které byly rozděleny do čtyř skupin po sedmi účastnících v každé z nich.

Každý tým, včetně Valašského Meziříčí, se utká stylem každý s každým v rámci své skupiny celkem čtyřikrát, s další skupinou, v případě Bobrů se skupinou Jih, celkem dvakrát. Na celou základní část platí systém doma - venku. Každý mančaft tak v základní části čeká celkem 36 duelů.

Play-off

I druhá část sezóny bude propletena v rámci jednotlivých skupin. Stále však bude platit, že se v rámci vyřazovacích bojů spolu utkají týmy ze skupin Západ - Střed a Jih - Východ. Všechny série se budou hrát stejně jako loni na tři vítězná utkání.

Čtvrfinále
První fází play-off bude čtvrtfinále. Jednotlivé dvojice se budou skládat podle fungujících zvyklostí, tedy první tým ze skupiny Jih se utká se čtvrtým ze skupiny Východ nebo druhý ze skupiny Jih se třetím ze skupiny Východ po základní části. Stejné pravidlo platí i pro zbylé dvě dvojice.
Semifinále
Pro sestavení dvojic v další části play-off platí, že mužstvo s největším počtem bodů po základní části ze skupin Jih a Východ se utká s mužstvem umístěném nejhůře, tedy s nejnižším počtem bodů po základní části ze všech postupujících. Stejný systém platí pro sestavení dvojic v rámci play-off skupin Západ a Střed.
Finále a „Superfinále“

Předposlední část svede dohromady dva nejlepší ze skupin Západ - Střed a dva nejlepší ze skupin Jih - Východ. Až do finále se tak s naprostou jistotou nestane, že by se utkaly týmy ze skupin Západ a Střed s mužstvy ze skupin Jih a Východ.

Velkým závěrečným soubojem o postup do Chance ligy bude střet vítězů obou finále. Tato série už se bude hrát na čtyři vítězná utkání. Vítěz této série získá právo účastni ve druhé nejvyšší soutěži v další sezóně.

O udržení
V soubojích o udržení je opět zachován model soudržnosti skupin Západ - Střed a Jih - Východ. V praxi se nejhorší tým ze skupin Západ a Střed utká v sérii na tři vítězná utkání s nejhorším týmem ze skupin Jih a Východ. Poražený mančaft sestupuje do příslušné krajské soutěže.

Složení skupin Jih a Východ

Staronovým účastníkem ve východní skupině se stala Orlová. Ta získala právo účasti ve třetí nejvyšší soutěži i přes prohrané loňské finále se Studénkou, která se však svého práva na postup vzdala.

Skupinu Východ naopak opustila ostravská Poruba, která nakonec dotáhla tuhý boj o postup do Chance ligy do zdárného konce.

Týmy ze skupiny Jih (2 vzájemné zápasy): BK Havlíčkův Brod, HC Moravské Budějovice, HC Žďár nad Sázavou, HC Tábor, DS České Budějovice, IHC Písek, HC Lední Medvědi Pelhřimov.

Týmy ze skupiny Východ (4 vzájemné zápasy): SHK Hodonín, Draci Šumperk, HC Orlová, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC TATRA Kopřivnice, HK Nový Jičín, HC Slezan Opava.

Statistická fakta

Počet kilometrů, které Bobři stráví cestováním na zápasy: 5 770 km,
z toho 3 970 km k zápasům s týmy ze skupiny Jih a 1 800 km k zápasům s týmy ze skupiny Východ.

Přibližný čas strávený cestováním: 73 hodin a 8 minut,
z toho 44 hodin a 36 minut k zápasům s týmy ze skupiny Jih a 28 hodin a 32 minut k zápasům s týmy ze skupiny Východ.

Všechny cesty jsou měřeny z Bobří hráze ke stadionům soupeřů a je započítána nejrychlejší cesta tam i zpět v rámci duelů základní části. Časové údaje jsou uvedeny na základě google maps.

Valaši tedy stráví na cestách jen v základní části více než tři dny a ujedou vzdálenost srovnatelnou se vzdáleností z portugalského Lisabonu do ruské Kazaně.

Nejvzdálenějšími soupeři budou pro Bobry DS České Budějovice (718 km tam i zpět) a IHC Písek (710 km tam i zpět), se kterým sehráli v roce 2010 kvalifikaci o postup do 1. ligy. Nejmenší čas na cestě stráví modrobílí ke svému tradičnímu soupeři z Nového Jičína (40 km tam i zpět) a Kopřivnici (50 km tam i zpět).

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS