Martin Kývala končí. Stěhuje se do Kanady
čtvrtek 4.10.2018 | Klub |

Martin Kývala končí. Stěhuje se do Kanady

Sedm. Více zápasů už útočník Valašského Meziříčí Martin Kývala v letošní sezóně nestihne. Pětadvacetiletý forvard se rozhodl zkusit štěstí v kanadském Torontu, kde odjíždí primárně za pracovními zkušenostmi.

Odchovanec Bobrů strávil dorostenecká léta v Opavě a na Vsetíně, kde také poprvé v sezóně 2012/13 nastoupil do druholigového utkání. Od té doby už patří mezi stabilní tváře třetí nejvyšší soutěže.

Před třemi lety se rozhodl hrát blíže domovu a dohodl se s tehdejším vedením Bobrů na působení ve svém rodném městě.

Velice brzy svým dravým a bojovným stylem hokeje dostal místo v prvních dvou formacích. Po příchodu Petra Dvořáka a Tomáše Brunce to byl právě on, kdo tuto zkušenou dvojici na pravém křídle doplnil.

131 zápasů, 30 vstřelených branek a 34 asistencí.

Tuhle statistiku může změnit už pouze v sobotu proti Českým Budějovicím, kde se bude jednat o jeho, na delší dobu, poslední utkání.

„Doufám, že v sobotu vyhrajeme, ať se nám jede s dobrým pocitem domů. Bude mi smutno po té skvělé partě, která tady je. Klukům budu samozřejmě fandit dál a věřím, že v to sezoně dotáhnou daleko. Chtěl bych také poděkovat trenérovi a Petru Dvořákovi, že jsem si tady ještě těch pár zápasů mohl letos zahrát. Také děkuji fanouškům za jejich podporu v době, kdy jsem tady působil. Ve Valmezu bydlím a také jsem zde hokejově vyrůstal, je to můj hokejový domov a vždy bude!“ říká před výjezdem na jih Čech Martin Kývala.

Nekončí jen dobrý útočník, ale především skvělý parťák v kabině. Martin Kývala patřil pravidelně k těm, kteří přichází na stadion jako první a odchází jako poslední.

Slovy uznání nešetří ani Petr Dvořák. „Bude to citelná ztráta jak na ledě, tak i v šatně. Martinovi děkuji za odvedené služby pro klub a přeji mu hodně štěstí do další etapy života,“ vzkazuje prostřednictvím klubového webu sportovní manažer.

Kyvi, přejeme ti za celou redakci šťastnou cestu, plno nových zkušeností!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS