Naposledy doma. Na Valašsko přivítá Orlová
čtvrtek 21.2.2019 | Daniel Gargulák |

Naposledy doma. Na Valašsko přivítá Orlová

V souboji o druhé místo míříme do finiše. Poslední domácí utkání základní části přivede do Valašské Meziříčí poslední Orlovou, která už má jistotu záchrany v kapse a hraje už pouze o čest. Naopak Valaši budou od 17:00 v sobotu 23. února svádět předposlední tuhý boj o lepší postavení v tabulce před vyřazovací částí soutěže.

Orli s jistotou Druhé ligy i pro další ročník

Staronový účastník třetí nejvyšší soutěže z Orlové si od začátku sezóny potykal s posledním místem skupiny Východ a vydržel na něm i do jejího konce. Pro svěřence Stránského se jednalo o typickou nováčkovskou sezóny, kdy se slezský mančaft v nové soutěži spíše rozkoukával. Poslední výjezd sezóny si Orli pojednou pravděpodobně zejména užít a pokusit se Valachy obrat o nějaký ten bod.

Vedení Orlové ale splnilo předsezónní cíl, kterým nebylo nic jiného, než udržení se ve Druhé lize. Vzhledem k novým kritériím, které svedou v boji o udržení nejhorší tým ze skupiny Jih a Východ proti nejhoršímu týmu ze skupiny Střed a Sever, je k tomuto boji odsouzen Pelhřimov ze skupiny Jih, který na Orlovou ztrácí čtrnáct bodů.

V boji o druhý flek přituhuje

Týden staré utkání v Hodoníně je minulostí, Valaši se v něm ale díky výhře po samostatných nájezdech udrželi v reálném boji o druhou příčku s ambiciózním Hodonínem. Bobři i Drtiči mají nyní stejný počet bodů, který by i velmi pravděpodobně po posledním utkání základní části vyzněl lépe pro hodonínské.

Valaši tak mají před posledními dvěma zápasy jasný úkol. Posbírat z šesti možných více bodů, než právě jihomoravané. Svěřence trenéra Weintritta čeká krom domácího měření sil s Orlovou středeční výjezd do Opavy. Hodonín se poměří na ledě Kopřivnice, aby svou základní část uzavřel středečním duelem s již jistým vítězem východní skupiny Šumperkem.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS