Poslední zápas základní části přivede Valachy do Opavy
pondělí 25.2.2019 | Daniel Gargulák |

Poslední zápas základní části přivede Valachy do Opavy

Základní části sezóny utekla jako voda a Valašské Meziříčí čeká její poslední kolo. To Valachy zavede na led tradičního soupeře Slezanu Opava, kde budou naposledy svádět na dálku bitvu s Drtiči o konečné druhé místo. Boj v Opavě započne netradičně v 18:30 středečního večera 27. února.

Opava s omlazeným kádrem pod hranicí play-off

Před začátkem letošní sezóny prošla kabina Slezanů nemalými změnami. Seveřané výrazně obměnili svůj tým, do kterého zasadili nově zejména spoustu mladých hokejistů, kteří by měli tvořit kostru týmu v budoucích letech. I tak ale svěřenci trenéra Janečka do posledních kol živili naději na účast ve vyřazovacích bojí, která jim však přece jenom utekla.

Páté místo ale pro Slezany v letošní sezóně je pravděpodobně splněným cílem. Svěřenci trenéra Janečka hráli zejména ve druhé polovině sezóny důstojnou roli a dokázali potrápit nejednoho soupeře. V posledním duelu sezóny už Opavanům o nic nejde, Bobrům ale ještě stojí v cestě za možným lepším umístěním před startem play-off.

Vybojují Valaši druhé místo?

Nemají to ve svých rukou. Přesto budou svěřenci trenéra Weintritta v posledním duelu základní části bojovat o možnost začínat čtvrtfinále vyřazovacích bojů na domácím ledě. Valaši však potřebují získat alespoň o jeden bod více, než Hodonín v domácím měření sil s Draky z Šumperku.

„Poslední utkání nás teď čeká v Opavě a už to všechno směřujeme k sobotě, kdy nám začíná play-off,“ pověděl po posledním domácím duelu s Orlovou trenér Weintritt. Jeho mužstvo v něm přidalo devátou výhru v řadě, připraveno se tak zdá být na výbornou. Zda výbornou formu potvrdí ještě v Opavě nebo se jim podaří vstup do prvního kola čtvrtfinále ukáže středeční, respektive sobotní podvečer.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS