Návrat ke starým kolejím modelu 2. ligy? Na místě je řada otazníků
úterý 11.6.2019 | Daniel Gargulák |

Návrat ke starým kolejím modelu 2. ligy? Na místě je řada otazníků

Jak už bývá zvykem, v červnu se rozhoduje o složení jednotlivých skupin nebo herním modelu 2. ligy a ani letošní rok není výjimkou. Nová sezóna by měla přinést staronový model tří skupin, tentokrát však zcela s rozdílnými účastníky. Vše je prozatím stále ve fázi jednání.

Více týmů ve skupině, přesto méně zápasů

Dle současného návrhu by se utkala mužstva ze stejné devítičlenné skupiny proti sobě systémem dvakrát doma - dvakrát venku, což by ve výsledku znamenalo celkem 32 utkání v základní části.

V play-off bychom se dočkali návratu modelu vyřazovacích bojů v rámci jednotlivých skupin s tím, že první dva by postupovali rovnou do semifinále. Družstva umístěná na 3. - 6. místě by sehrála předkolo play-off o dvě zbylá místa.

O postupujícím do Chance ligy by v závěru sezóny rozhodoval rovněž druholigovým divákům známý model z minulých let. Skupina o třech účastnících, dvě vzájemné utkání, jeden postupující.

Bobři s návrhem nesouhlasí. A nejsou sami

Nový model soutěže by mimo jiné přinesl přibližně jedno utkání za týden, což je pro klub HC Bobři Valašské Meziříčí varianta, proti které s řadou mužstev zejména z chystané východní skupiny podávají žádost o změnu formátu.

Zájem našeho a dalších klubů, kteří se k žádosti přidávají, je v zachování formátu dvě utkání za týden.

Čínská škola a staří známí

Pikantností následujícího ročníku 2. ligy by se mělo stát zařazení čínského týmu China Golden Dragon, který by měl své duely sehrávat na zimním stadionu v Berouně. V rámci kooperace ČSLH a čínského svazu tak přichází do třetí nejvyšší soutěže oživení v podobě asijského celku.

I přes právo účastnit se 2. ligy i v následující sezóně se nakonec rozhodli nepřihlásit svůj tým do třetí nejvyšší soutěže v Orlové. Obdobně na tom byli i v Českém Těšíně.

Chystané složení skupiny Východ:
Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Hodonín, Šumperk, Opava, Kopřivnice, Nový Jičín, Valašské Meziříčí.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS