Dalším slovenským soupeřem je HK 95 Považská Bystrica
pátek 4.9.2009 | Michal Václav |

Dalším slovenským soupeřem je HK 95 Považská Bystrica

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Druhým slovenským soupeřem, který se představí na ledě Bobrů bude prvoligový tým HK 95 Považská Bystrica. Devátý přípravný zápas Bobrů začíná v pátek, 4.9. od 18. hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

První hokejový oddíl Považské Bystrice vznikl v září 1938. V sezóne 1989/1990 postoupil tým do 1.SNHL kde se udržel 2 sezóny. Opětovný postup do 1. hokejové ligy se Bystrici podařil v sezóně 2000/2001, když vyhrali základní skupinu i baráž, které se zúčastnilo šest mužstev. Považská Bystrica má hodně odchovanců, kteří se prosadili nejen v domácí soutěži, ale i v zahraničí. Mezi známejší patří Meszároš, Zlocha, Kivoň, Melicherík, Cingel, Lovíšek, Belica, Frolo, Pohanka, Stráňovský, Dej, Brňák. Za zmínku stojí, že v kádru slovenského mužstva je i obránce, který působil i v dresu Bobrů - Stanislav Doskočil.

Kádr HK 95 Považská Bystrica v sezóně 2008/09:

Brankáři: Jozef Bratina, Jakub Beňo, Martin Beňo

Obránci: Robert Varhaník, Michal Bezecný, Stanislav Doskočil, Stanislav Janísek, Stanislav Hajas, Martin Hegyi, Tomáš Volek, Juraj Ďurkech, Róbert Ondrejka, Miroslav Sekáč, Martin Krčula, Marek Lukáč.

Útočníci: Jaroslav Filo, Radoslav Gašo, Juraj Martinka, Roman Bujdák,Jozef Tamáši, Marek Koleno, Robert Brandís,Marian Koleda, Michal Stráňovský, Marek Zalčík, Martin Hájnik, Simon Teska, Matej Valášek, Marek Demáček, Tomáš Kolenič, Tomáš Červený,Martin Tamáši.

Realizační tým: Luboš MESZÁROŠ - hlavní trenér, Martin PREŠNAJDER - asistent trenéra, Juraj PAŽICKÝ - konzultant, Svatopluk KOSÍK - konzultant, Ján LUKÁČ-Švehlík - vedoucí mužstva, Peter KADÁČIK - kustod, masér, MUDr. Rajmund SZIKORA - lékař, MUDr. Lubomír BAŠTEK - lékař.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS