Nejmenší Bobři bojovali, přesto prohráli

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 12.9.2009 odehráli malí Bobři odvetné přátelské utkání s celkem HK Dukla Trenčín. (4.třídy, 3 x 15 min., velký hokej). Zhodnocení a průběh zápasu připravil vedoucí mužstva Michal Postava.

Do utkání nastoupili naši s odhodláním oplatit soupeři porážku z minulého zápasu. Náš tým však před zápasem trochu trápila marodka a neúčast několika starších hráčů. Kádr byl proto opět doplněn o hokejisty 1 - 3 třídy.

První třetina se hrála nahoru dolů a i přes lehkou technickou převahu hostí naši bojovali a také proto svítil na ukazateli skore po první třetině stav 2:2. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, šance střídala šanci a žádný z týmů se nebostal do golového trháku. Stav po 2. třetině 5:5. Oba trrenéři si pochvalovali nasazení a líbivý útočný hokej.

Třetí třetina se hrála 20 minut. Do ní vstoupili naši s odhodláním strhnout vítězství na svou stranu. Tato snaha však střelcům svazovala ruce a tak přes velký počet gólových šancí včetně dvou trestných střílení, nedokázali protlačit puk za soupeřova brankáře. Také Trenčín nezůstával pozadu a rychlými výpady prověřoval v bráně domácích Michala Postavu, který na poslední třetinu vystřídal Evžena Oczadlého. Až do 14. minuty se se třetina nesla v marném boji našich útočníků s brankářem hostí a čím dál větším počtem chyb ve vlastním obranném pásmu Bobrů. Právě v této 14. minutě při závaru před domácí brankou hosté na několikeký pokus dorazili puk do brány. 5:6. V tom okamžiku se hra mladých Bobrů sesypala. Přes hecování trenérů i velkou podporu v hledišti už naši nenašli dost fyzických a hlavné psychických sil alespoň na vyrovnání. Od této chvíle Trenčín uzavřel naše v útočném pásmu a vytvářel si jednu gólovou šanci za druhou. Bobří hráz nakonec povolila až v samém závěru utkání, kdy nejprve po velkém závaru před brankovištěm doklepl puk pod víko hostující útočník a následně naši propadli ve střením pásmu a samostatný nájezd stanovil konečné skóre 5:8.

Nejlepší hráči Bobrů : Šimon Kuchařík, Tomáš Andris

Sestava domácích: Oczadly, Postava - Brodek, Andris, Mžik, Škrhla, Vanduch, Kelnar, Kuchařík, Pernický, Stodůlka, Adámek, Siner, Veselá, Chmela D., Chmela R.

Branky: Chmela R. (Brodek), Stodůlka, Brodek TS, Kuchařík (Škrhla), Adámek (Kuchařík)

Rozhodčí: Varga Martin

Zhodnocení trenéra Jaroslava Šilhána:
Utkání se hrálo v rychlém tempu. Na utkání 4. třídy bylo nasazení obou týmů nadprůměrné. O naší prohře rozhodla až střelecká nemohoucnost ve třetí třetině. Ale i přes prohru musím tým pochválit za enormní nasazení a výborný přístup k zápasu. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky Bobrů na příští týden na sobotu 26.9.2009 kdy od 11 hodin hostíme v přípravném utkání celek HC Zubr Přerov. Tento den se Vám představí tým 1-3. třídy a po nich nastoupí na led 4. třída. Závěrem bych chtěl poděkovat divákům, kteří přišli podpořit náš tým a vytvořili vynikající hokejovou atmosféru.