Mladí Bobři měřili síly se Zubry

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 26.9.2009 přivítali nejmenší Bobři na svém stadionu dalšího soupeře HC Zubr Přerov. Tentokrát byly na programu zápasy všech věkových kategorií, takže si zahráli opravdu všichni hráči. Zejména pro 1 - 3 třídu "B", za kterou nastupuje spousta dětí z mateřské školy, to byl (pro část z nich) vůbec první zápas v dresu Bobrů v životě. Byli tak odměněni za snahu a výborný přístup k tréninku. Výsledek týmu "B" nebyl tedy tím nejdůležitějším. Mohli se ukázat v dresu Bobrů svým blízkým a předvést jim jak velký pokrok stihli za poměrně krátkou chvíli udělat.

1 - 3 třída ( minihokej, 3 x 20 min.):

HC Bobři "A" : HC Zubr Přerov "A" 9:3
Sestava HC Bobři "A":
Postava - Pernický, Kelnar, Veselá, Adámek, Stodůlka, Siner E.

Branky domácích
Pernický (TS), Kelnar 4, Veselá, Adámek, Siner

Nejlepší hráči domácích:
Pernický, Kelnar

V tomto utkání "A" týmů se našim dařilo jako na houpačce. Zápas se hrál nahoru, dolů. Gólové šance však přibývaly zejména na straně domácích. Jen v první části neproměnili malí Bobři 6 vyložených gólových situací. Zejména neproměněné šance stály za tím, že se soupeř pořád cítil na dostřel. Teprve ve druhé polovině zápasu hráči začali proměňovat své šance a vysledkem bylo jednoznačné vítězství 9:3.

HC Bobři "B" : HC Zubr Přerov "B" 6:16
Sestava HC Bobři "B":
Veselý, Grigar - Smejkal, Leták, Ondřej, Siner R., Převor, Žlebek, Frieb, Tuček, Hrabovský.

Hrabovský 3, Převor 2, Leták

Nejlepší hráč domácích:
Hrabovský

V tomto utkání šlo zejména o možnost těch nejmladších ukázat se v dresu Bobrů. Střelecky zazářil zejména Marek Hrabovský, kterému svědčila spolupráce na ledě s Radimem Převorem. Dohromady nastříleli 5 branek.

4. třídy ( velký hokej 3 x 15 minut):

HC Bobři : HC Zubr Přerov 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Sestava HC Bobři :
Sestava domácích: Oczadly, Postava - Brodek, Andris, Mžik, Škrhla, Vanduch, Kelnar, Kuchařík, Pernický, Stodůlka, Adámek, Gorej, Denk, Chmela

2. Gorej (TS), 26. Pernický (Gorej, Brodek), 29. Kuchařík (Pernický, Škrhla), 37. Brodek (Adámek), 47. Brodek (Andris), 50. Brodek (Denk)

Utkání začalo ve svižném tempu a hned ve 2 minutě šli Bobři do vedení, kdy nařízené trestné střílení s přehledem proměnil Adam Gorej. Tím však jakoby zaklel branku hostí, protože přes velké množství vyložených brankových příležitostí nedokázali střelci domácích nalézt recept na gólové zakončení. Postupem času hráči obou týmů přitvrdil. To se však projevilo pouze na počtu trestných nájezdů, které likvidovali spolehliví brankáři. Zejména domácí gólman Evžen Oczadly musel předvést své umění, když během zápasu zlikvidoval všech deset nájezdů. Díky střelecké nemohoucnosti našich byl ještě ke konci 2 třetiny stav stále 1:0. Poté v rozmezí tří minut přece jen nalezli střelci dostatečný klid na zakončení. Domácí Vojta Pernický nejprve dostal domácí do dvoubrankového vedení, které však vydrželo jen necelé dvě minuty, kdy snížil hostující Daniel Indrák. Za necelou minutu však Šimon Kuchařík upravil na 3:1.

Třetí třetina se hrála dle dohody obou trenérů 20 minut. Pokračoval v ní souboj domácích s neproměnováním šancí a souboj hostujících střelců trestných střílení s domácím brankářem. V 37. minutě navýšil náskok domácích Jiří Brodek. Během posledních tří minut konečně nalezli potřebný klid střelci obou týmů a díky dalším dvěma trefám Jiřího Brodka a jedné hostujícího Jana Barveníčka dali skóre zápasu konečnou podobu.

V následných nájezdech všech hráčů ukázali svou převahu jak hráči Bobrů tak i brankářské duo domácích Evžen Oczadly a Michal Postava, kteří ze 14 nájezdů pustili za svá záda pouze jediný puk.

Závěrem přípravného období bychom za celý realizační tým chtěli poděkovat vedení hokejového klubu za to jak nám vycházeli vstříc ve všech směrech. Rodičům za výbornou podporu a obětavost i hráčům za perfektní přístup k tréninkům i zápasům. Jsme přesvědčeni, že tvrdá a náročná příprava přinese své ovoce v mistrovských zápasech. Speciální poděkování patří Richardovi Zuzaňákovi, který jak v loňské tak i na začátku letošní sezony obětoval spoustu svého času a odpískal nám téměř všechny zápasy. I přesto, že není delegovaný rozhodčí, jeho bohaté zkušenosti zejména z obrovského množství odpískaných zápasů v amatérské lize z něj dělají vynikajícího rozhodčího.