Bobři změří síly s břeclavskými Lvy
pátek 16.10.2009 | Michal Václav |

Bobři změří síly s břeclavskými Lvy

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dvě derby – stejné výsledky. Po vydařeném valašském derby a vítězství nad Vsetínem (8:2) pokračuje druholigový kolotoč dalšími zápasy, tentokráte již desátým kolem 2. ligy. Bobři z Valašského Meziříčí, aktuálně druhý tým tabulky zajíždí do Břeclavi, která právě v minulém kole zajížděla do nedalekého Hodonína a prohrála taktéž 8:2. Zápas začíná v Alcaplast areně, v sobotu, 17. října od 18.00 hodin.

Již několikrát zmiňovaný minulý zápas se sousedním VHK hokejisté Valašského Meziříčí zvládli na výbornou a čeká je další ze soupeřů, tentokrát nejjižnější tým východní skupiny, celek HC Břeclav.

Ten zatím neprožívá nejsvětlejší ligové období, kdy klub ležící na řece Dyji prozatím získal jen osm bodů a je na desátém místě tabulky, což je hodně málo za předsezónním očekáváním vedení klubu. Břeclav je zatím se 17 vstřelenými brankami nejméně produktivní ze všech týmů v dosavadních 9.kolech.

V mužstvu Břeclavi však došlo před avizovaným zápasem s Bobry ke změně na trenérském postu. Hlavní trenér Svatopluk Číhal rezignoval na svou funkci a prozatím se přesouvá na jeho místo dosavadní asistent Pavel Stloukal. Vedení klubu tak intenzivně hledá náhradu na pozici hlavního kouče týmu.

V bráně však po zranění Jaroslava Chvátala dostal šanci předsezónní dvojka Petr Žůrek a prozatím svůj tým drží dobrými výkony.
Do týmu před sezonou přišli z Techniky Brno obránci Jan Habrovec, Jiří Zapletal, Jan Zapletal. Také z Brna přišla i elitní dvojice útočníků Zdeněk Mráz a Jiří Sedláček.
V týmu z minulého ročníku zůstali i útočníci Tomáš Kárný a Tomáš Prachař, či Igor Čikl. Nejen tito hráči ale umí rozhodnout zápasy svého týmu. Ze Šternberka přišel ke Lvům Jakub Klimovič, který poslední sezonu, stejně jako jeho spoluhráč Jan Zapletal, strávil v klubu, který se z ekonomických důvodů ze soutěže odhlásil.

Přinese tedy změna na trenérském postu i body pro břeclavský tým, nebo poputují zpět za sněhem zaváté Valašsko?

Rozhodčí: Čech, Humpolíček a Musil.

HC Břeclav: Žurek - Zapleta Jiří, Habrovec, Světlík, Strýček, Koš, Popela, Zapletal Jiří - Mráz, Sedláček, Klimovič - Karný, Nohel, Prachař - Barák, Čikl, Zábranský

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš L., Brunec, Dědek, Dvořák P., Hruškovský, Lhotský, Matějný, Mikel, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Varga Mir., Vaněček, Varga D., Varga M., Vašut, Vnenk.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS