Mladí bobříci zahájili sezónu
pondělí 19.10.2009 | Lukáš Pořický |

Mladí bobříci zahájili sezónu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V Sobotu 17.10.2009 odehráli 3. a 4. třídy HC Bobři Valašské Meziříčí své první mistrovské zápasy na domácím ledě. Soupeřem jim byli stejně staří hráči HC Uherský Brod. Nejprve nastoupili ke svým dvojzápasům 3. třídy. Tato kategorie, stejně jako v přípravě, hraje tzv. minihokej, 3 x 15 minut hrubého času. Poté nastoupili hrači 4.tříd.

Nejprve nastoupili ke svým dvojzápasům 3. třídy. Tato kategorie, stejně jako v přípravě, hraje tzv. minihokej, 3 x 15 minut hrubého času. Nejprve ti nejmladší, kteří nastupují za "B" tým. Pro tyto hráče to bylo jejich první mistrovské utkání. První třetinu překvapivě vedli 3:0, ale potom ovládli hru hostující hráči. Zejména druhá formace předvedla výkon, který byl velmi vzdálený jejich možnostem. Možná sehrála svou úlohu nervozita, nicméně konečný výsledek 8:19 hovoří za vše. Ve druhém utkání posílil defenzívu brankář Michal Postava, který chytal první zápas za "A" tým. Obraz hry byl zcela rozdílný, naši drželi se soupeřem krok a po většinu zápasu byli o gól napřed. Nicméně obrovské individuální chyby v závěru utkání překlopili výsledek na stranu soupeře, který si už zápas pohlídal. I v tomto utkání selhali střelci domácích, když nevyužili spoustu vyložených šancí.

HC Bobři "B" : HC Uherský Brod "B" 8:19
Sestava HC Bobři "B":
Grygar, Veselý - Frieb, Hrabovský, Leták, Ondřej, Převor, Siner René, Stodůlka Lukáš, Tuček, Veselá, Žlebek.

Branky domácích
Převor 5, Veselá 2, Ondřej

HC Bobři "B" : HC Uherský Brod "B" 4:6
Sestava HC Bobři "B":
Postava - Frieb, Hrabovský, Leták, Ondřej, Převor, Siner René, Stodůlka Lukáš, Tuček, Veselá, Žlebek

Branky domácích
Převor 3, Leták

Na druhé straně kluziště hráli proti sobě "A" týmy. Do prvního zápasu vletělo naše Áčko jako uragán. Na soupeřovu bránu se valil jeden útok za druhým a jen díky neproměňování vyložených šancí bylo skóre po 1. třetině "jen" 2:0. Ve druhé a třetí třetině však kromě slabé produktivity v útoku, kupili naši v obraně jednu velkou chybu za druhou. Po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 4:3. Na konci třetí třetiny to už byly skutečné nervy a boj našich s časem. Jen v poslední minutě jsme sami "vytvořili" 3 obrovské šance před vlasní bránou. Dvě tutovky zlikvidoval domácí brankář a třetí střela z dorážky jen o centimetry minula branku. Konečný výsledek 6:5 pro domácí, oslavili hráči vítězným kolečkem a trenér obrovským oddychnutím. Do druhého zápasu poslal trenér domácích do branky dvojici Grygar, Veselý. Hráč v poli dostali v kabině důrazné pokyny, že bez obrany se hrát nedá. Nasazení a bojovnost v tomto utkání byla příkladná. Střelci obou týmů se tentokrát činili a tak skóre zápasu utěšeně narůstalo. Nakonec tento bojovný a odvážný výkon přinesl úspěch v podobě vítězství domácích v poměru 11:9.

HC Bobři "A" - HC Uherský Brod "A" 6:5
Sestava HC Bobři "A":
Postava - Adámek, Kelnar, Pernický, Siner Erik, Stodůlka Daniel, Sviták

Branky domácích
Stodůlka Daniel 2, Adámek, Siner, Pernický, Kelnar

HC Bobři "A" - HC Uherský Brod "A" 11:9
Sestava HC Bobři "A":
Grigar, Veselý - Adámek, Kelnar, Pernický, Siner Erik, Stodůlka Daniel, Sviták

Branky domácích
Kelnar 6, Adámek 2, Pernický 2, Siner

Po tomto dvojutkání nastoupili na hrací plochu 4. třídy. Zápas začal vzájemným oťukáváním. První krásná akce domácích už ve třetí minutě slavila úspěch. Dominik Vanduch 1:0. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale čím dál více získávali územní převahu malí Bobři. Ve 13. minutě, v rozmezí 15 vteřin, zatížili konto hostujícího brankáře Chromého dvěma brankama postupně Jiří Brodek a Šimon Kuchařík. 3:0. Takovým výsledkem nakonec i první třetina skončila. Hned ve 4. minutě druhé části snížil po pěkné kombinaci s Vojtěchem Kadlicem Jakub Šmíd. 1:3. Naši však nesložili zbraně a ještě více se pustili do svého soupeře. Tento tlak vyvrcholil v posledních 5 - ti minutách třetiny, kdy naši hráči zcela převálcovali soupeře a nastříleli postupně 4 góly. Šimon Kuchařík, Michal Škrhla a dvakrát Jiří Brodek stanovili skore po druhé třetině na 7:1. Do poslední třetiny vstupovali hosté s cílem zkorigovat vysledek a domácí s chutí ještě skóre vylepšit. Výsledkem byly šance na obou stranách, ale nakonec se prosadil jako jediný domácí Jiří Brodek, který tak vsítil svou 4 branku v zápase.

HC Bobři - HC Uherský Brod 8:1 (3:0, 4:1, 1:0)
Sestava HC Bobři :
Oczadly - Andris, Brodek, Denk, Gorej, Chmela, Kubenka, Kuchařík, Mužík, Škrhla, Vanduch

Branky domácích
3. Vanduch (Škrhla), 13, 27, 29, 39. Brodek (1. Mužík, 2. TS, 3. Gorej, 4. bez), 14., 24. Kuchařík (obě Kubenka), 28. Škrhla (Kubenka)

Příští tyden v neděli hrají naši na ledě sousedního Rožnova. Zápas začíná v neděli 25.10.2009, v 10:15.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS