Pořád někde ležím, usmívá se Luděk Růčka
sobota 5.12.2009 | Jakub Nikl |

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po utkání s Břeclaví jsme vyzpovídali obránce Luďka Růčku, který si připsal vítěznou branku na 4:3 a jednu asistenci. V utkání utržil Růčka i několik šrámů. Jak to s ním vypadá? I na to jsme se ho zeptali.

Jak bys popsal dnešní utkání?
Tak začali jsme špatně, prohrávali jsme už 3:0, ale pak jsme to otočili a byli jsme pány na ledě.

Čím si vysvětluješ tyto horší vstupy do zápasů?
Nevím, čím to může být. Snažíme se hrát pořád stejně, ale nemáme štěstí. Šancí je dost, ale padá to tam až později.

Ve druhé třetině jste ale dokázali zápas vyrovnat a pak i dokonce otočit, když si dokázal vstřelit vítězný gól na 4:3. Jak bys popsal tuto branku?
Tak to byl můj klasický gól. Tam mi to Dvořka (Petr Dvořák, pozn. redakce) posunul na modrou a já jsem tam hodil tu svoji klasickou střelu a spadlo to tam.

Třetí třetina se už jenom dohrávala, dávali jsme jeden gól za druhým. V čem je rozdíl mezi začátky a komci utkání?
Asi to z nás spadlo. Jsme favoriti a musíme vyhrávat a všichni to od nás čekají. Možná tam pak je nějaká nervozita. Já tam sice žádnou necítím, ale někdo možná jo. Nevím.

Dneska jsi dostal naloženo v několika soubojích. Hlavně koleno dostalo co proto. Jak to s tebou vypadá?
V pohodě. Já mám pořád něco. Pořád někde ležím. (smích)

Další zápas hrajeme v Orlové. S čím do tohoto zápasu půjdete?