V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři se v nadcházejícím kole utkají s týmem, se kterým se prozatím dlouhodobě přetahují o první místo v tabulce. Jedná se o hokejový klub z Orlové, který od začátku soutěže drží výbornou výkonnost a i přes menší výsledkové zaváhání patří k tomu nejlepšímu, co může východní skupina II. Ligy nabídnout. Proto bude nanejvýš zajímavé, jak dopadne šlágr kola, mezi prvním a druhým týmem tabulky. Zápas začíná ve středu, 9.12. od 18. hodin na zimním stadionu v Orlové.

Oba týmy vyznávají ofenzivní styl hokeje, což je vidět i na počtu vstřelených branek. Valašské Meziříčí má vstřelených 109 branek a Orlová 96. Po 22 odehraných zápasech dělí tyto týmy v tabulce pouze 1 bod.

Bobři v minulém zápase zvítězili nad Břeclaví v poměru 8:3, když ještě ve třicáté minutě zápasu prohrávali o 3 branky! Síla mužstva se však od poloviny zápasu projevila poměrně jednoznačně a osmi góly otočili Bobři vývoj utkání ve svůj prospěch. „Noční můrou“ pro Bobry se tak ale stávají první třetiny zápasů, které dlouhodobě Bobrům moc nevychází a na které se budou muset více zaměřit a koncentrovat. Za Bobry v zápase jistě nenastoupí obránce Lukáš Vnenk, který dostal opakovaný trest do konce utkání a bude tak v nadcházejícím zápase trenéru Sedlákovi chybět.
Otazník visí i nad startem brankáře Michala Krumpocha, který musel z důvodu zranění v zápase s Břeclaví po první třetině odstoupit. Na jeho místo tak naskočil Tomáš Popovič, který svou úlohu zvládl velmi dobře.

Orlová v minulém kole zajížděla na led Hodonína, kterému se do té doby nedařilo zcela dle představ. Neuspokojivé výsledky domácích pramenily k odvolání trenérského dua Svatopluk Kosík - Arnošt Šifl , které nahradili bývalí hráči Baníku Hodonín - Libor Galko a Tibor Janás. A premiéra těchto dvou nových koučů se podařila na jedničku. Svého soupeře ze severu Moravy porazili jednoznačně 7:1.

Orlová bude chtít doma před svými fanoušky napravit nezdar z Hodonína a co nejvíce potrápit hostující Bobry z Valašského Meziříčí. Orlová také vytěžila z toho, že skončil seniorský hokej v Porubě. V její sestavě najdeme několik ještě loni prvoligových hráčů, kteří hráli za VOKD. Mezi nejzkušenější hráče, na které se může trenér Česlík spolehnout patří Alexandr Hegegy, Martin Mintěl a Karel Vydra. V bráně domácích je velká kvalita v podání Dušana Šafránka , který chytal předloňskou sezonu právě za Bobry. V útoku je sílu v hráčích jako je Jakub Dušek, Petr Grygar, Daniel Kraft, Petr Rozum. Do zápasu určitě nenastoupí další velmi produktivní útočník domácích Petr Škatula , který si v zápase s Hodonínem zlomil zápěstí.

Poslední zápasy soupeřů:

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Břeclav 8:3 ( 0:2, 4:1, 4:0)
31.Šebesta (Matějný), 34.Dvořák P. (Lhotský, Matějný),34.Bokroš (Sochorek), 38.Růčka (Dvořák P.), 53.Blažek (Dvořák P., Růčka), 56.Šebesta (Vašut, Sochorek), 58.Sochorek (Popovič, Matějný), 60. Matějný (Vašut) - 6.Habrovec (Prachař, Pelán), 11.Karný (Barák), 30.Prachař (Karný, Procházka)

SHK Hodonín - HC Orlová 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
3. Šimeček (Komárek, Peš), 6. Hollý (Haring), 21. Jurásek (Peš, Vrba), 23. Vaškovič (Hollý), 42. Hollý(Vaškovič), 50. Hollý (Vaškovič), 59. Vrba (Šimeček, Jurásek) - 29. Škatula (Studený)

Sestavy v minulém kole:

HC Orlová: Šafránek (24. Kolář) - Mintěl, Ovšák, Prokop, Hegegy, Vydra, Goláb - Grygar, Kraft, Dušek, Škatula, Rozum, Stránský, Studený, Samiec, Galgonek, Kotásek

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (od 21.Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vanček, Varga D., Varga Mir., Lhotský, Vašut, Dědek, Tatarčík.

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka