Bobři se představí v Prostějově, uspějí i nadále?
pondělí 1.2.2010 | Michal Václav |

Bobři se představí v Prostějově, uspějí i nadále?

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V následujícím kole zajíždějí Bobři z Valašského Meziříčí na led Jestřábů z Prostějova. Tento hanácký tým v minulém kole svůj zápas v Hodoníně nezvládl a prohrál pro Jestřáby až krutým výsledkem 7:0. Jestřábi však bojují o Play-Off a nezbývá jim, než alespoň na domácím ledě bodovat. Proti však budou hostující Bobři, kteří se opět dostali na první místo východní skupiny a tuto pozici budou chtít obhájit i nadále v nadcházejícím zápase. Střetnutí těchto soupeřů začíná ve středu, 3.února, od 18.00 hodin na zimním stadionu v Prostějově.

Bobři minulým exhibičním zápasem proti Uničovu zakončili sérii 4 domácích zápasů a po jasném vítězství a „pouze“ dvoubodovým vítězstvím Přerova se vrátili na první místo tabulky.

Prostějov sehrál na ledě Hodonína do poloviny zápasu vyrovnanou bezbrankovou partii, poté již ovšem domácí ukázali své střelecké schopnosti a zvítězili přesvědčivým rozdílem sedmi branek, aniž by jednou inkasovali.

Prostějov před sezonou měl nemalé ambice postupu do I.ligy. Jeho výsledky a výkony však tomu v průběhu sezony neodpovídaly, a proto se jeho trenér Jaroslav Beck rozhodl odstoupit. V průběhu měsíce prosince k týmu přišel trenér Aleš Tomášek, kterého doplňují na lavičce dva kolegové - Martin Dufek a Svatopluk Kosík, který loni vedl tým Drtičů. Prostějov se momentálně však i s rošádou na trenérském postu nachází na předposledním místě tabulky, ale rozdíl na osmou pozici, zaručující vyřazovací boje jsou však pouhé 4 body, které při zbývajících devíti kolech lze hravě dotáhnout.

V týmu Prostějova se od začátku sezony prostřídalo několik desítek hráčů, kteří ať s většími, či menšími úspěchy postupně zase odcházeli pryč. Z týmu odešel bojovník Michal Holuša k Drtičům. Odejit byl Richard Kučírek, dále se v dresu Jestřábů již rozhodli nepokračovat tahouni týmu jako Roman Hlouch, či Zdeňek Novosad, kteří odešli do konkurenční Břeclavi. O dalším angažmá Patrika Luži či Petra Žajgly zatím není známo.

Do týmu se naopak připojili olomoučtí hráči - Richard Bordowski, Filip Smejkal či ze Slovenska Marek Pekar. Dalším hráčem, který se připojil do kádru Jestřábů je zlínský hráč Jan Matějka, který se rozhodl ukončit své angažmá ve Vsetíně. Velmi nebezpečným je tradičně i Lukáš Duba. Do konce této sezony je v Prostějově také brankář, který má s meziříčským dresem své zkušenosti – olomoucký Dalibor Sedlář. V neposlední řadě jsou členy prostějovského kádru i dva ex-havířovští hráči Martin Piecha a Lukáš Zientek, pro kterého bude jistě tento souboj pikantnější, neboť u Bobrů odehrál dvě sezony.

Poslední zápasy:
HC Bobři Val. Meziříčí - HC Uničov 11:1 (5:0, 4:0, 2:1)
SHK Hodonín - HK Jestřábi Prostějov 7:0 (0:0, 2:0,5:0)

Sestavy v minulém kole:
Prostějov: Sedlář(Musil) - Hajas, Zientek, Paška, Jedlička, Kolibár, Doseděl, Plzák, Stejskal, Duba, Brynecký, Smejkal, Piecha, Matějka, Piluša, Bordowski, Zábranský, Berčák, Kováč, Skácel

HC Bobři Val. Meziříčí: Mocek (Krumpoch) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Kovář, Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Dědek, Varga Mir., Vašut, Vnenk

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS