Udrží se Bobři na špici i po zápase s Hodonínem?
pátek 5.2.2010 | Michal Václav |

Udrží se Bobři na špici i po zápase s Hodonínem?

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Velmi těžký soupeř čeká v dalším kole valašskomeziříčské Bobry. Na Valašsko přijede momentálně třetí tým naší skupiny, celek SHK Drtiči Hodonín. Souboj těchto nejproduktivnějších týmů dosavadní sezóny slibuje určitě skvělou podívanou a věříme i fantastickou atmosféru na zápase z řad domácích i hostujících fanoušků. Zápas začíná v sobotu, 6. února od 17.00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Přijďte v co největším počtu podpořit domácí tým o přímý souboj o setrvání na špici druholigové tabulky!

Domácí hokejisté po zranění útočníka Luďka Lhotského a nemoci Robina Kováře, povolali do minulého zápasu juniorského hráče PSG Zlín, Petra Holíka. A trenér Sedlák s ním byl spokojený, kdy nejednou zle zatopil prostějovské obraně a brankáři Sedlářovi. V úvodním startu za Bobry si připsal jednu asistenci, což je na hráče ročníku 1992 dobrá vizitka.

Druhým novicem v kádru Bobrů, který naskočil do utkání je brankář Michal Gleich, který je kmenovým hráčem VOKD Poruba a nastupoval i za týmy Prostějova či Havířova. I díky němu Bobři nenechali domácím Jestřábům žádný bod a zvítězili 4:6. Kdo bude chytat v nadcházejícím utkání, zda mladý Gleich, či zkušený Krumpoch, je však věcí trenéra Romana Sedláka.

Pojďme si teď v kostce představit následujícího soupeře z jihu republiky, celek SHK Hodonín. Drtiči prožívají zatím velmi úspěšnou sezonu. Cílem vedení je určitě postup do druhé nejvyšší soutěže. Hodonín se opírá o věrné diváky a bouřlivou atmosféru na svých domácích zápasech. V minulém kole svěřenci trenéra Janáse a Galka přivítali na svém ledě Blansko, když po bezbrankové první třetině opět domácí ukázali svou útočnou sílu a vyhráli 6:1. Hodonín, ikdyž se zatím nachází na třetím místě tabulky, má svá „druhá„ místa v jiných atributech. Je druhý nejproduktivnější tým se 175 vstřelenými brankami a také druhý nejlépe bránící tým, kdy doposud inkasoval pouze 93 branek. Na první místo Drtiči ztrácí pouze jeden bod. Silná trojka Valašské Meziříčí, Přerov a Hodonín bude zřejmě až do konce zbývající základní části bojovat o to první místo v tabulce.

Hodonín má ve svém kádru mnoho zkušených hráčů, nejen z Moravy, nýbrž i z blízkého Slovenska. Nejproduktivnějším hráčem Drtičů je slovenský útočník Ľubomír Vaškovič ( 25+28), dalšími nebezpečnými hráči pro soupeře jsou útočníci Tomáš Vrba (19+24), Zdeněk Jurásek (22+20), či dva hráči, kteří mají stejný počet kanadských bodů 41 - Martin Hollý a Jozef Haring. Mezi produktivní Drtiče se řadí i Petr Peš ( 10+26).

Mezi obránci v týmu vyčnívá Lukáš Komárek ( 10+16), Jozef Salajka ( 7+12) či Petr Pokorný (3+10). V bráně se doposud vystřídalo několik brankářů. Sezonu začal v dresu Drtičů Michal Holeš, s jehož výkony však vedení týmu nebylo spokojeno. Jen jeden zápas odchytal brankář Dalimil Svoboda, který však byl z osobních důvodů nucen ukončit spolupráci u Drtičů. Proto se vedení rozhodlo angažovat gólmana Petra Tučka s Lukášem Šrámkem , kteří tak s největší pravděpodobností budou i na soupisce v sobotním zápase.

Hodonín zajisté bude chtít na Valašsku urvat nějaké body, což pro domácí web Drtičů komentoval i trenér Galko: Do Valašského Meziříčí pojedeme v plné síle a a budeme se tam snažit uhrát co nejlepší výsledek a nějaké body. (zkrácená citace, pozn.redakce)

Šlágr kola tak může v sobotu od 17.hodin vypuknout. Domácí hokejisté budou určitě chtít potěšit své příznivce a vydržet na čele tabulky i nadále. Zda-li se to Bobrům podaří se dozvíme po konečném hvizdu rozhodčího Smetáka.

Výsledky v minulém kole:
HK Jestřábi Prostějov - HC Bobři Val. Meziříčí 4:6 (2:1, 0:2, 2:3)
SHK Hodonín - VSK Technika Brno 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Sestavy v minulém kole:
HC Bobři Val. Meziříčí: Gleich (Krumpoch) - Blažek, Růčka, Ovšák, Vašut, Krisl, Vnenk, Palík, Dvořák O., Matějný, Dvořák P., Tatarčík, Bokroš, Sochorek, Šebesta, Varga D., Holík, Brunec, Varga M., Dědek

SHK Hodonín: Šrámek (Tuček) - Šimeček, Slajka, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Rapatn J., Šudoma - Peš, Jurásek, Vrba - Haring, Korotvička, Vaškovič - Špok, Hollý, Kuba - Kučera, Průdek, Hoza.

Úvodní fotografie: Jiří Zaňát.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS