Bobři se ve středu představí v Opavě
úterý 16.2.2010 | Michal Václav |

Bobři se ve středu představí v Opavě

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším zápase, v pořadí již 38.kole zajíždějí hokejisté Valašského Meziříčí na led Opavy, kde se utkají s místním Slezanem. Tento slezský tým se momentálně nachází na šestém místě a zřejmě se až do konce základní části bude přetahovat o šesté či sedmé místo společně se Vsetínem, který mu již dýchá na záda. Zápas o další důležité druholigové body mezi Bobry z Valašského Meziříčí a Slezanem Opava začíná ve středu, 17. února od 18. hodin na zimním stadionu v Opavě.

Bobři po minulém dvoubodovém zisku za vítězství v prodloužení nad Technikou Brno, budou chtít navázat na své předešlé výsledky a pokusit se odvést si z ledu Opavy body, které by hostům zaručily setrvání na nejvyšších příčkách druholigové tabulky.

Slezan Opava v minulém kole zajížděl na led Hodonína. S místními Drtiči však držel krok pouze první třetinu. Poté se již opět projevila výkonnost a výborná forma domácích hráčů a svého soupeře ze Slezska porazili exhibičním výsledkem 8:1.
Opava bojuje o co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje a z tabulky je patrné, že největším jeho konkurentem o šesté místo bude tým ze Vsetína. Pro opavský tým tedy tento nadcházející zápas bude hodně důležitý i pro další setrvání na pozici, kterou momentálně okupuje.
Opavský tým je jeden z nejmladších týmů skupiny Východ, trenér Karel Suchánek sází hodně na své odchovance.

V brance Slezanu se nejspíše představí Adam Trenčan, který je v posledních zápase velkou oporou domácího týmu. Záda mu bude krýt pravděpodobně David Iláš.

V obraně se trenér Slezanu může opřít o beka s parametry ze zámořských soutěží, Josefa Tichého, který má na svém kontě prozatím 17 bodů. Mezi další obránce, kteří umí jak dobře bránit, tak i přidat branku patří i duo Ondřej Vitásek a Michal Kukol.

V útoku je velmi nebezpečný pro soupeře útočník Tomáš Měch, který dokázal zatím nastřádat 28 bodů, z toho plných 23 bodů za asistence. Pokud máme na jedné straně výborného nahrávače, tak na druhé straně musí být i výborný střelec. Tím je v dresu Opavy exjičínský Kamil Glabazňa. Tento čistě ofenzivní hráč již stačil skórovat 19krát, přičemž klubový web domácích uvádí u něj v kolonce asistencí prozatím číslici 0.

V průběhu sezony vedení Slezanu přilákalo do svého týmu zkušeného forvarda protřelého extraligou. Je jím Zdeňěk Pavelek, který se od svého příchodu do týmu Slezanu stal velkou posilou a pravidelně zatěžuje soupeře svými brankami či nahrávkami. Výborným útočníkem je však i Ivo Kocián , který je s 22 body druhým nejproduktivnějším hráčem Opavy. Hned v závěsu za výše zmiňovanými hráči se v bodování týmu drží Tomáš Polok, Lukáš Černý a Tomáš Grofek.

Opava jistě bude chtít odčinit svou prohru z jihu Moravy a před svými fanoušky na domácím ledě vybojovat další body.
To samé však budou chtít zajisté i svěřenci trenérů Sedláka a Dědka, kteří se budou chtít udržet i nadále na prvním místě tabulky. Zda-li se tak podaří se dozví fanoušci Bobrů přímo na zimním stadionu v Opavě, nebo prostřednictvím sledování www.onlajny.cz

Určitě zajímavým postřehem je to, že právě v Opavě dokázali Bobři vstřelit 100.gól, v následujícím zápase, a proti stejnému soupeři tak Bobři mohou atakovat 200.vstřelenou branku, podaří se to?

Zápasy v minulém kole:
HC Bobři Val. Meziříčí - VSK Technika Brno 4:3p (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
SHK Hodonín - HC Slezan Opava 8:1 (3:1, 1:0, 4:0)

Sestavy v minulém kole:
HC Slezan Opava: Trenčan (52. Iláš) - Vitásek, Měkýš, Žídek, Tichý, Koloničný, Kukol, Seidler, Měch, Polok, Tůma, Pavelek, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Verlič, Kovalovský.

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochora, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga, Vašut, Vnenk, Lhotský

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS