V sobotním derby proti  Novému Jičínu
pátek 19.2.2010 | Michal Václav |

V sobotním derby proti Novému Jičínu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dalším týmem, který se představí na ledě Bobrů je náš nejbližší druholigový soupeř, celek HK Nový Jičín. Bobři určitě budou chtít po svých dvou zápasech, ve kterých získali shodně dva body, již naplno bodovat, neboť jeho největší soupeři v boji o první místo bodovali naplno a přiblížili se na minimální bodový rozdíl. Derby začíná v sobotu, 20. února od 17. hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Domácí Bobři v minulém zápase zvítězili až na samostatné nájezdy. V řádné hrací době se prosadil pouze kapitán Pavel Šebesta a rozhodující nájezd proměnil jeho dlouholetý parťák z útoku, Dalibor Sochorek. Dvoubodovým ziskem Bobři zůstali na prvním místě, nicméně druhý Přerov a třetí Hodonín již ztrácí pouze bod či dva.

Nový Jičín se v minulém zápase vydal na led Drtičů z Hodonína a prohrál 6:1. Hosté se zatím drží na 5. místě s 63 získanými body. Podle vyjádření vedení klubu jsou s tímto umístěním zatím spokojeni, zvláště poté, co po loňské sezoně z kádru odešlo několik hráčů do konkurenčních týmů. Vedení Nového Jičína však angažovalo hokejisty, kteří díru v odchodu zacelili. V brance je jedničkou posila z Olomouce, Jiří Slovák. Tento jednadvacetiletý brankář se postupně stal v týmu Nového Jičína velkým stavebním kamenem k úspěchu a zisku bodů nad svými soupeři. Jeho statistiky úspěšnosti zákroků se drží nad hranicí 90%. Na pozici dvojky mu zdatně sekunduje jeho brankový kolega Tomáš Kozák.

Mezi obránci určitě vyčnívá Pavel Hruška, který přišel před sezonou ze Šternberka. Tento zkušený obránce má na svém kontě již 29 bodů. Dalším obráncem, který “tvrdí muziku“ v obraně hostů je bezesporu Jaroslav Petružálek, který zatím získal 14 bodů za 1 gól a 13 asistencí. Asi nejzkušenějším hráčem v obranných řadách je 40.letý Petr Gulda (2+10), který má však stále výbornou fyzickou kondici, velký přehled ve hře a pro trenéra Petra Kneblíka je velmi platným hráčem v sestavě jičínských.

V útoku má Nový Jičín také velkou sílu a kvalitu. Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína a velice šikovným ofenzivním útočníkem je Lukáš Bacul (19+25), mladší bratr exmeziříčského Robina Bacula. Na druhém místě v produktivitě je kapitán týmu Petr Macháček (14+20). Mezi další produktivní hráče patří Michal Šimo (12+17), či dlouholetý hráč Poruby Marek Pavlačka (8+19). Bodově zatížit konto soupeře dokáže i útočník Marián Skaloš (12+14).

Derby mezi Bobry a hostujícím Novým Jičínem bude jistě prestižní i pro meziříčské hráče příchozí před sezonou právě z tábora nynějšího soupeře, a to pro obránce Přemysla Vašuta a útočníka Luďka Lhotského.

Zápas začíná v sobotu, 20. února od 17. hodin na ZS ve Valašském Meziříčí a věříme, že bude mít jak velký náboj na ledě, tak i skvělé fanoušky v hledišti.

Předchozí zápasy:
HC Slezan Opava - HC Bobři Val. Meziříčí 1:2sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Gedos Nový Jičín - SHK Hodonín 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Sestavy v minulém kole:
HC Bobři Val. Meziříčí: Gleich (Krumpoch) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Lhotský, Kajaba, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Mlynář, Vašut, Vnenk.

HC Gedos Nový Jičín: Slovák (Baldík) - Petružálek, Skaloš, Andrýsek, Hruška Pa., Gulda, Pelikán - Bacul, Macháček, Sluštík - Zedník, Pavlačka, Toman R. – Uhlár, Toman M., Tomášek.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS