V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve 40. kole čeká Bobry zápas proti poslednímu celku východní skupiny, Frýdku Místku. Ten po rozhodnutí ČSLH o nesestupování z letošní rozehrané soutěže prakticky už jen sezonu dohrává, ikdyž dokáže vítězit i nad silnými celky z horních pater tabulky. Bobři jedou na led našeho hostitele v pozici velkého favorita, naopak domácí mohou jen překvapit. Zápas mezi prvním a posledním týmem tabulky začíná ve středu, 24.února od 18.hodin v multifunkční hale ve Frýdku Místku.

Bobři po minulém výborném výkonu se sousedním Novým Jičínem, zajíždí na led Frýdku Místku v pozici velkého favorita utkání. Domácí však už nejednou dokázali Bobry potrápit a také i porazit. V 18.kole zvítězil právě domácí Frýdek Místek ve vzájemném zápase poměrně přesvědčivým výsledkem 8:3.

Tím samým výsledkem skončil pro slezský tým i minulý zápas v Hodoníně, kde Frýdku chybělo 6 hráčů základní sestavy a ti, kteří dostali příležitost mnohdy ještě nepřevýšili hranici dvaceti let. I přesto hosté z FM dokázali zabojovat a rozdíl 5 branek nebyl pro velmi provizorní sestavu hostů žádným velkým zklamáním.

Před koncem přestupního termínu však tým opustila brankářská jednička Lukáš Šrámek, který zamířil právě do Hodonína. V bráně Frýdku Místku se střídají Radim Vašíček a Dalibor Polonyi.

V obraně jsou nejvíce vidět Jan Kudláček a Michal Krutil, kteří mezi zadáky v týmu posbírali nejvíce kanadských bodů. Posilou do zadních řad je také z Poruby příchozí Lukáš Buček.

Útočníkům vévodí exmeziříčský Ondřej Martiník, který je však v současné době dle klubového webu na marodce. V útoku jej bodově doplňuje Jan Sluštík a Jaroslav Kopáč. Další známou tváří v dresu Frýdku je i Robin Pavlas, který prošel i meziříčským týmem. Mezi dalšího produktivního útočníka patří i exporubský Ivo Mocek.

Zápasy v minulém kole:
HC Bobři Val. Meziříčí - HK Nový Jičín 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
SHK Hodonín – HC Frýdek-Místek 8:3 (2:2,4:0,2:1)

Sestavy v minulém kole:
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Lhotský, Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Sochora, Šebesta, Tatarčík, Varga, Vašut, Vnenk, Mlynář

HC Frýdek Místek: Vašíček, Vajda, Krutil, Babic, Slavík, Kudláček, Gebauer, Sluštík, Kopáč, Kolařík, Maruna, Mocek, Langer, Slípek, Dubčák

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | pá 13.8.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka