V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve třetím čtvrtfinálovém zápase vstřelili domácí Bobři celkem deset branek, o které se rozdělilo několik domácích hokejistů. Pro náš pozápasový ohlas jsme tentokrát vybrali Jana Matějného, který vstřelil dva góly a pomohl tak k vysokému vítězství domácích hokejistů v tomto zápase i v celé čtvrtfinálové sérii. Jak zhodnotil tento zápas, či jakého soupeře by si přál do semifinálových bojů se dočtete v tomto minirozhovoru.

Dnes nám vyšel výborně vstup do utkání, bylo to záměrem na soupeře hned vletět?
Neměli jsme vyloženě taktiku na Břeclav takto vletět, ale určitě jsme rádi za včasné góly. Hráli jsme doma, takže když ty šance přišly, bylo to jenom dobře. Hráli jsme naplno a že to tam spadlo bylo super.

Ty sám si v zápase vstřelil dva góly…
No tak to už byly takové nedůležité góly (úsměv), za celkem rozhodnutého stavu. U toho prvního jsme jeli tři na jednoho, obránce mi tam spadl, tak jsem počkal, objel jsem bránu a zasunul puk rychle k tyči. U té druhé branky jsem dostal super nahrávku sám před bránu, měl jsem čas, naznačil jsem blafák, vystřelil nahoru a spadlo to tam.

Vypadá to, že si se svými spoluhráči z pětky velice rozumíš, přihrávky jsou téměř naslepo…
Určitě, ale není to jenom „Dvořka a Lhoťák“, ale i díky perfektním obráncům, kteří nám dokážou nahrát, takže já myslím, že nám to všem klape výborně.

Čekal jsi dnešní výsledek takto jednoznačný?
Já jsem měl trošku obavy… ale věřil jsem, že dáme víc gólů, než v Břeclavi. Ke konci jsme měli trochu obavy, ať nedojde ke zbytečnému zranění a faulům, ale nakonec to bylo celkem dobré.

Všechny naše 3 pětky včetně té čtvrté působí vcelku kompaktně, myslíš, že sezona Bobrů může být ještě dlouhá?
No tak věřme, že bude co nejdelší, doufám, že budeme hrát ještě v dubnu.

Koho by sis ty teď ihned po zápase přál do semifinále?
Já bych si přál asi Vsetín, aby to bylo zajímavé pro fanoušky, ale vybírat si nemůžeme.

Máte před sebou týden do dalšího zápasu,ihned se začnete připravovat na semifinále?
Tak v pondělí máme volno ale od úterka se začneme připravovat na dalšího soupeře,kterého ještě neznáme. Pořádně potrénujeme, dobijeme baterky a v neděli na to opět vletíme.

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka