Finále je tady!
úterý 30.3.2010 | Jakub Nikl |

Finále je tady!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - 1.4.2010 bude k vidění na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí finále II.ligy skupiny Východ. Nejedná se o aprílový vtip, ale o splněný sen hokejistů a fanoušků Valašského Meziříčí. Soupeřem Bobrů ve finále bude celek SHK Baník Hodonín. Utkání začne v 18:00.

Pojďme si na začátek přiblížit cestu našeho soupeře do finále. Po základní části druhý tým tabulky, Hodonín, narazil ve čtvrtfinále na sedmou Opavu. Po jednoznačných výsledcích 7:3, 5:2 a 8:0 postoupil Hodonín bez problému do semifinále.

V něm narazili Drtiči na celek Přerova. Oba týmy vyhlásily před sezonou útok na postup do první ligy. Po zápasech 4:0, 2:6, 4:3sn a 6:3 udolal Hodonín svého soka ve čtyřech zápasech a postoupil tak do finále, kde narazí na Bobry.

Bobři zato procházejí play-off zatím bez zaváhání, Břeclav i Orlovou vyprovodili na dovolenou shodně ve třech zápasech.

"ValMez má výborné bruslaře, zkušené hráče, výborný útok a teď v play-off, co sleduji výborně zapracovali na obraně",tvrdí na hodonínském webu o finále Petr Peš, "kterému gólmanovi to sedne líp, tak ten hodně pomůže, je to 50 na 50."

"Já si myslím, že finále si určitě užijeme, je to pro celý meziříčský hokej svátek, ale já pevně doufám a věřím, že to zvládneme. Pokud vyhlásily tyto týmy útok na postup, je to jejich věc, ale můžu říct jednu věc, že my do toho dáme úplně všechno co v nás je a budou to mít velice těžké nás porazit!" říká o finále mezříčský útočník Robin Kovář. Fanoušky zve na stadion i trenér Roman Sedlák: "Doufám, že nás na to finále přijdou ve velkém počtu opět povzbudit i fanoušci, protože jsou skvělí po celou sezonu a věřím, že naplní zimák až po strop."

Zajímavostí finále je i to, že na sebe narazí nejen nejlepší útoky po základní části, ale i první dvě mužstva v tabulce po základní části. Bobři mají navíc s Hodonínem letos aktivní bilanci - 3 výhry, 1 prohra. Pikantní bude finále i pro obránce Bobrů, Jakuba Blažka, který je rodinně spřízněn s brankářem Drtičů Tučkem.

Termíny finále:
1.4.2010 Valašské Meziříčí
3.4.2010 Hodonín
5.4.2010 Valašské Meziříčí
Další případné termíny:
7.4.2010 Hodonín
9.4.2010 Valašské Meziříčí

Přijďte všichni podpořit naše hokejisty a vytvořme jim opravdovou atmosféru, které jsou hodni!

Předpokládané sestavy:
HC Bobři Valašské Meziříčí - Krumpoch (Gleich) - Blažek, Růčka, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Ovšák, Palík, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Bokroš L., Vnenk, Varga D., Vašut, Varga Mir., Matějný.

SHK Hodonín - Tuček (Šrámek) - Lesák, Flamík, Koktan, Pokorný, Klimeš, Komárek, Šimeček, Kaláb, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Kuba, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotvička, Haring - Hoza, Sajdl.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související články

Preview

Reportáž

DalšíAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS