Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct, říká Robin Kovář
úterý 6.4.2010 | Lukáš Pořický |

Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct, říká Robin Kovář

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hlavně díky jeho perfektnímu výkonu v posledním finálovém utkání se stali Bobři Mistry 2. ligy skupiny východ. Řeč je o útočníkovi s číslem 39 Robinovi Kovářovi. Ten si připsal v posledním zápase finále 4 branky a dvě asistence a nasměroval tak hokejisty Valašského Meziříčí do kvalifikace o 1. ligu.

Jsme mistři, jaké jsou tvé první dojmy?
Pocity jsou super, zvládli jsme celé play off beze ztráty zápasu. Už když jsem do Val.Meziříčí šel, tak mi bylo jasné, jaký dobrý je tady tým a že máme velkou šanci to vyhrát. Nechtěl jsem to ale rozhlašovat, aby pak nebyl na nás zbytečně velký tlak. Strašně jsem týmu věřil, takový tým, jaký tady máme, nemá nikdo ve druhé lize. Díky tomu jsem byl hodně sebevědomý a ve skrytu duše jsem doufal, že to celé vyhrajem.

Hodonín před zápasem vyměnil trenéry. Změnila se nějak jejich hra?
Určitě, hráli jiný hokej. My jsme byli ze začátku trošku ukolébáni, hráli jsme trošku laxní hokej. Bylo vidět, že jim ta změna prospěla. Byla to taková přestřelka, bylo štěstí, že i když jsme branku dostali, dokázali jsme hned odpovědět. Pak jsme přidali další a to je v závěru poslalo do kolen.

Který finálový zápas byl dle tebe rozhodující?
Rozhodující byl asi ten první. Zvládli jsme to, u nich jsme je přebruslili a vedli 2:0. Dnes to bylo asi nejtěžší, když máte mečbol, tak udělat ten poslední krok je hodně těžké. Ale jak už jsem říkal, máme hodně silný tým. Jsem rád, že když jsem požádal taťku, abych se mohl vrátit, že neodmítl a já mohl týmu pomoct.

Ve finále 4 branky a dvě asistence to je hodně krásné...
Je to pěkné, navíc ve finále, ale je jedno kdo ty branky dal. My jsme šli za vítěstvím jako tým.

Na tomto úspěchu Valmezu bude hodně podepsané jméno Kovář, souhlasíš?
Já jsem hlavně rád za taťku. Obětoval tomu takřka celý život, hokejem žije. Od počátku se tu toho chopil a spolu s panem Vávrou a panem Bušem postupnými krůčky vybudovali silný tým. Hráči tu hrají rádi a svými výkony dokázali naplnit stadion. Velkou zásluhu na tom maji i ostatní lidé z vedení a samozřejmě bez podpory města a sponzorů by byl tento úspěch nemyslitelný.

Je to tvůj největší úspěch v kariéře?
Určitě ano.

Čeká nás baráž o první ligu, jaké jsou cíle?
Půjdeme do toho... nechci nic vyhlašovat, ta síla týmu tam je. Připravíme se ještě lip než na finále a uvidíme...

Vzkázal bys něco fanouškům?
Byli skvělí, jak v play off tak po celou základní část. I když tady nejsem od začátku, tak od té doby co tu jsem, vždy přišli v hojném počtu a nám to hodně pomáhá. To co předvědli v Hodoníně a jakou tam vytvořili atmosféru, to bylo super. Výhra je i pro fanoušky, přeci jen se ten hokej hraje hlavně pro ně. Za celý tým bych jim chtěl poděkovat.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS