Mužstvo předvádělo  atraktivní a útočný hokej, říká o uplynulé sezoně manažer Petr Kovář
úterý 25.5.2010 | Michal Václav |

Mužstvo předvádělo atraktivní a útočný hokej, říká o uplynulé sezoně manažer Petr Kovář

HC Bobři Valašské Meziříčí a jeho hráči "A" mužstva měli letos velmi dlouhou a povedenou sezónu. Historický úspěšná sezóna bude ležet dlouho v mysli nejen samotných hráčů, ale také jejich fanoušků. Ohlédnutí a zhodnocení celého ročníku nám poskytl manažer Bobrů Petr Kovář. V čem viděl úspěch znamenající vítězství v základní části 2.ligy a následně i celého play - off znamenající postup do kvalifikace o 1.ligu? To vše se dozvíte v tomto článku.

Jak jste spokojen s celkovým herním projevem a umístěním mužstva v základní části?
S umístěním musím být samozřejmě stoprocentně spokojen, první místo po základní části bylo nad očekávání a dávalo nám výhodu úvodního domácího utkání do play off. Mužstvo dle mého soudu předvádělo atraktivní útočný hokej a domácí fanoušci si museli určitě přijít na své. Vždyť 222 vstřelených branek ve 44 utkáních základní části je velice slušná porce. Nejhůře byl tým v tabulce na třetím místě.

Čekal jste, že bychom vyřazovací části prošli bez ztráty byť jediného zápasu i proti tak těžkým soupeřům, jako byla Orlová či Hodonín?
To jsem samozřejmě ani ve snu neočekával, do těchto sérií jsme šli s obrovským respektem a hlavně proti Orlové bylo důležité, že kluci zvládli to první utkání (3:2sn). Kdyby výsledek dopadl opačně, tak by ta série mohla být pořádně dlouhá. Tato výhra mužstvo semkla a nastartovala k parádním výkonům po celé play off, které jsme zvládli bez jediného zaváhání.

Cílem bylo finále, ikdyž se o tom nahlas nehovořilo, pak jsme jej vyhráli, přišla kvalifikace, určitě vše bylo již nadplán…
Cíl před sezónou byl postup do finále. V loňském semifinále s Orlovou jsme vypadli velmi hladce a to bylo pro nás velké zklamání. Toto jsme chtěli v letošní sezóně napravit a posunout pomyslnou laťku opět o příčku výše. A postavení v tabulce určilo semifinálového soupeře opět Orlovou a odveta se stoprocentně podařila. Myslím si také, že si na nás soupeři celkem věřili a před semifinále a finále byli favorizováni spíše naši soupeři. A poslední domácí finálové utkání byl fantastický sportovní zážitek, kdy kluci svého soupeře doslova silou vůle přetlačili a přestříleli.

Kvalifikaci jsme sice nezvládli, konečné třetí místo je možná trochu za očekáváním, byť oba soupeři byli hratelní…souhlasíte?
Ano, umístění v kvalifikaci je pro nás zklamání, před ní jsem věřil, že to kýžené postupové druhé místo uhrajeme. Po vyhraném posledním finále proti Hodonínu z nás všech spadlo takovéto napětí a přišlo možná trošku uspokojení ze splněného cíle. Měli jsme v plánu, že si hráči trošku odpočinou a dají se dohromady, pak pořádně potrénujeme a připravíme se na kvalifikaci. Jenže v týdnu postihla většinu kluků nějaká viróza, hráči místo na trénink chodili spíše k lékaři. Dále už nemohli nastoupit zranění Luděk Lhotský a také Ondra Tatarčík, který odehrál play off ve vynikající formě. Tyto dva hráče se přes veškerou snahu nepodařilo nahradit.
První třetina v Písku ještě vypadala dobře. Měli jsme snad čtyři vyložené šance, ale ty se nepodařilo proměnit. Navíc rozhodčí uznal domácím gól, který dle mého byl po postavení hráče v brankovišti a ještě ležící hráč znemožnil Michalu Krumpochovi jakýkoliv pohyb. Od druhé třetiny už nás Písek pořádně do ničeho nepustil a zaslouženě vyhrál. A potom už se mužstvo v dalších zápasech potýkalo především s koncovkou a to nakonec rozhodlo hlavně v domácích utkáních. Soupeři výborně bránili a my jsme se nedokázali proti těmto obranám jakkoliv prosadit.
Myslím si, že kluci dali do kvalifikačních bojů všechny síly, které jim ještě zbyly a bohužel to nevyšlo. Získali jsme nové zkušenosti, a ty bývají někdy k nezaplacení. Nezbývá než soupeřům pogratulovat k postupu a začít se poctivě připravovat na sezonu příští.

Každopádně je to největší úspěch VM hokeje od dob založení, laťka je nasazena vysoko a bude zřejmě těžké se dostat i v příští sezoně až takhle daleko, avšak nic není nereálné…určitě máte stejné přání…
Ano, sezóna 2009/2010 byla jistě nejúspěšnější v novodobé historii klubu. Jak již jsem v nějakém rozhovoru vzpomínal, začínal jsem po příchodu ze Vsetína s kolegou Ing.Vávrou u meziříčského hokeje, kdy hráli muži ještě krajský přebor 2.třídy. Dále u hokeje z této doby zůstal náš nepostradatelný kustod František Musil.
Něco o historii: ZDE
Zopakovat tento úspěch bude nesmírně těžké, ale každý začátek nové sezóny je pln nadějí a očekávání.

Určitě nám v sezoně i pomohlo to, že se před sezonou nevyhlašovaly žádné cíle o postupu do vyšší soutěže…
My jsme nic nevyhlašovali, šli jsme zápas od zápasu. To se vyplatilo a úspěch se podařil. Vyhlašovat postup do vyšší soutěže je možné, ale musíte mít už v postupové sezóně nastaveny všechny podmínky (hráčský kádr, finanční zabezpečení, zázemí atd.) skoro shodné s podmínkami ve vyšší soutěži. Ale i potom je to nesmírně těžké.

Uvažujete pro další ročník nějakou bližší spolupráci s týmem, který hraje vyšší soutěž?
Bližší spolupráci neplánujeme – myslím formou farmy.

Přejděme ke kádru. Chystají se v něm nějaké velké změny? Trenér Sedlák řekl pro hokej.cz, že tým chce omladit na úkor starších hráčů…
V kádru dojde určitě ke změnám. My bychom určitě chtěli udržet stávající kádr, popřípadě ho vhodně doplnit, ale je to hlavně o financích. Poslední dvě sezóny byly náročné nejenom po fyzické a psychické stránce, ale samozřejmě také po stránce finančního zabezpečení. A navíc také někteří „starší hráči“ avizovali, že uvažují o konci hráčské kariéry.

Máte eminentní zájem udržet někoho ze současného kádru?
Samozřejmě máme, ale jednání zatím probíhají a tak to nebudu zatím zveřejňovat. Jisté je, že v příští sezóně neuvidíme v dresu Bobrů mého syna Robina (HKM Zvolen). Jinak je zatím všechno otevřené. Určitě v přípravě a začátku sezóny dostanou mladší hráči více prostoru a pak uvidíme, jak se s tou šancí poperou. Na led by už měli s námi také nastoupit dva až tři mladí hráči ze Zlína. Kádr se dá doplňovat až do konce ledna.

Dá se říct, kteří hráči očekávání splnili, respektive v uplynulé sezóně překvapili?
V průběhu sezony byli uvolněni z kádru dva hráči, ale jinak dle mého názoru očekávání splnili všichni. I hráči, kteří nastupovali málo a hlavně zaskakovali za nemocné či zraněné spoluhráče. Nikdo se nevyvaroval nějaké slabší chvilky, ale jinak hráči podávali vesměs výborné výkony a ty vyvrcholily vítězstvím ve finále 2.ligy skupiny Východ.

Jak by podle vás měla vypadat další naše hokejová sezona?
Určitě by bylo skvělé, kdyby se následující sezóna odehrávala v podobném duchu, jak tato právě skončená! Uvidíme.

Kdy začne letní příprava, budou se hráči připravovat individuálně, nebo společně?
Letní přípravu začneme 24.května a bude společná. Samozřejmě nějaké vyjímky budou. Končit by měla posledního června. Pak bude následovat třítýdenní dovolená a na ledovou plochu vyjedou hráči poslední týden v červenci. V plánu je sehrát osm až deset přípravných utkání před zahájením nové sezóny.

Budete i v příští sezoně sázet na útočný styl hokeje, na který jsou fanoušci zvyklí?
To se bude odvíjet na složení mužstva, ale určitě je potřeba neustále pilovat obrannou činnost.

Už máte v hlavě nějakou představu, které hokejisty byste chtěl přivést do VM?
Představu mám, ale jak již jsem výše uvedl, všechno se bude odvíjet hlavně od financí.

Jak to vypadá se sponzory pro další hokejovou sezonu, přibudou někteří noví, popřípadě co generální partner Alpine, jak tato společnost se staví k případnému postupu do vyšší soutěže i pro další ročník?
To je velice těžká otázka. Někteří noví přibyli, někteří svoji podporu ukončili i přes úspěch, který se letos podařil. Zabezpečení finančních prostředků je rok od roku těžší a nezastírám, že bez podpory města je v dnešní těžké době nemožné provozovat hokej na současné úrovni či vyšší. Je otázkou, zda i v příštích letech tuto podporu hokeji zajistí.
Myslím si, že klub výborně reprezentuje město Valašské Meziříčí, a to nemám na mysli jenom „áčko“, ale také naše mladé naděje, které se prezentují skvělými výsledky. Troufám si říct, že vložené prostředky byly využity účelně a zhodnoceny sportovními úspěchy v mužské i žákovských kategoriích.
Také společnost Alpine, jako generální partner, má obrovský podíl na zabezpečení chodu klubu a na úspěchu, který se podařil. Smlouva s touto společností končí příští rok a je otázkou, zda bude s podporou ledního hokeje ve Valašském Meziříčí pokračovat. K případnému postupu do vyšší soutěže se vedení společnosti staví „opatrně“.

Sezona byla dlouhá zvládlo se vše pokrýt finančně?
Všechny závazky budou vyrovnány.

Letos se potkala skvělá parta kluků v kabině, kteří drželi za jeden provaz, určitě i tohle hraje velkou roli při rozhodování, kterého hráče angažovat, je tomu tak?
Máte pravdu, nevybíráme hráče jenom podle výkonnosti, ale také podle morálních vlastností. Myslím si, že se nám to letos podařilo.

Vaše slovo závěrem pro partnery, sponzory, město, fanoušky…
Na závěr bych chtěl za vedení klubu poděkovat všem hráčům a realizačnímu týmu za vynikající úspěch, představitelům města Valašského Meziříčí za podporu hokeje a všem sponzorům a partnerům, bez kterých by tento úspěch či činnost klubu nebyla vůbec možná.
Dále poděkování a uznání patří všem trenérům a realizačním týmům mládežnických celků, kteří se starají o budoucnost hokeje ve Valašském Meziříčí.
Zvláštní poděkování patří věrným fanouškům, kteří nejenom povzbuzovali a vytvářeli atmosféru na stadionu při domácích utkáních, ale také nelitovali času a finančních prostředků a přijeli povzbudit Bobry i na venkovní zápasy. Ve velkém počtu se zúčastnili i v Písku a Litoměřicích. Pevně doufám, že nám všichni zachovají přízeň i v dalších letech.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS