Orlová dalším soupeřem Bobrů, dokáží si Valaši připsat první body?
čtvrtek 9.9.2010 | Michal Václav |

Orlová dalším soupeřem Bobrů, dokáží si Valaši připsat první body?

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Druhý mistrovský zápas čeká tuto sobotu hokejisty Valašského Meziříčí, kteří hostí celek z Orlové. Bobrům se úvod soutěže vůbec nevydařil, kdežto Orlová, vstupující do soutěže pod novým názvem svého hlavního sponzora Plus Oil si doma poradila vcelku jednoznačně s nováčkem soutěže z Uherského Hradiště. Bobři se tak setkají s „olejáři“ poprvé od loňského semifinále. Motivace pro domácí je určitě jasná - odčinit svou porážku a před domácím publikem si opět společně zazpívat „za vítězství a slávu…“. Zápas začíná v sobotu, 11.9. od 17.00 hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Jak už bylo několikrát zmíněno, hokejisté Valašského Meziříčí v prvním mistrovském zápase zajížděli na led Přerova, kde utrpěli dvoucifernou porážku. Skóre narůstalo opravdu rychle, vyrovnanější hru z obou stran viděli diváci až ve třetí třetině, která skončila zásluhou Lukáše Bokroše a Ondřeje Martiníka nerozhodně 2:2. Po zápase trenér Bobrů, Roman Sedlák hovořil o ostudě a o nutnosti napravit reputaci již právě v zápase proti Orlové, proti které však musí hráči předvést daleko lepší výkon.

Orlovou také před sezonou zastihlo několik odchodů, především do konkurenčního Havířova. Tamní vedení však do týmu přivedlo adekvátní náhrady. Především Marek Ivan by měl být tím, který by měl pravidelně zatěžovat soupeřovu bránu svými góly. K němu přišel zkušený obránce Miroslav Javín, který bude zajisté předávat své zkušenosti především mladším hráčům v týmu. Osa týmu však Orlové zůstala stejná, jako v minulé sezoně, a tak se nový trenér Aleš Flašar může spoléhat na brankářské umění Dušana Šafránka, technické dovednosti produktivních útočníků Václava Studeného, Petra Škatuly, Daniela Krafta či Michala Holuši. V obraně se trenér mimo jiné spoléhá na zkušeného Filipa Štefanku, nebo Alexandra Hegegyho, loňského akademického reprezentanta na zimní univerziádě v Číně.

Zápas mezi Valašským Meziříčím a hostující Orlovou, aneb loňská semifinálová dvojice přinese určitě velký boj o druholigové body. Kdo bude nakonec úspešnější se dozvíme v sobotní podvečer.

Předpokládané sestavy:
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Vlachýnský) - Matuštík, Růčka, Martiník, Bokroš, Martin Varga, David Varga, Matějný, Mikel, Miroslav Varga, Palík, Kostelňák, Bacul, Vašut, Dvořák, Blažek, Balga, Fojtík T., Fojtík J.

HC Plus Oil Orlová: Šafránek - Flašar, Ivan, Blatoň, Javín, Štefanka, Holuša, Sznapka, Valchař, Tomis, Galgonek, Samiec, Grygar, Kraft, Hegegy, Škatula, Studený, Urbánek

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS