Václav Vlachýnský : Obrana mi hodně pomohla
středa 29.9.2010 | Jakub Nikl |

Václav Vlachýnský : Obrana mi hodně pomohla

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném zápase v Prostějově jsem vyzpovídal další novou tvář v týmu s Bobrem ve znaku brankáře Václava Vlachýnského. Václav se velkou měrou zasloužil o vítězství Bobrů nad Jestřáby. Jeho zákroky držely domácí střelce v šachu.

Jak jsi viděl dnešní zápas?
Výborně. Dneska jsme hráli výborně už v obraně, útok taky nebyl špatný. Dostali jsme se do pár příležitostí a dokázali je proměnit.

Soupeře jsme nepřehrávali jen bojovností, ale i v obraně, která dneska zafungovala. Souhlasíš?
Tak přiznám se, že obrana mi dneska hodně pomohla při dorážkách, čistili mi prostor. Viděl jsem opravdu hodně střel od modré čáry.

Jak vůbec došlo k takovému zlepšení hry dozadu? Zaměřili jste se na to v tréningu nějak speciálně?
Tak trénujeme to, ale hlavně jsme si to s klukama vyříkali. Sám jsem si to osobně vyříkal s obránci, jak by měli hlídat prostor před brankou.

Překvapil tě Prostějov něčím?
No, přišli mi takoví pomalí. Pomalá hra. Čekal jsem od nich trochu víc. Po zápasech v Přerově a s Orlovou jsem byl nachystaný na větší tlak.

Jak jsi se vůbec dostal k týmu Bobrů?
Tak já jsem chytal v Kanadě v juniorské soutěži. Pak jsem odjel do Česka na dovolenou, nechal jsem si poslat věci a nakonec jsem tu i zůstal. Agent mi našel angažmá v České Lípě. Tam jsem vydržel pouze přes přípravné zápasy. V Lípě jsem podepsal, ale nemohli mi domluvit registračku. Odjel jsem zpátky na Moravu a přes známého, co zná pana Kováře, jsem se domluvil tady.

Věděl jsi zhruba, do čeho jdeš?
Ne, šel jsem do úplně neznámého prostředí.

Jaký máš názor na mančaft?
Tak parta je tady dobrá, spoustu mladých kluků. V kabině spolu vycházíme dobře. Ze začátku jsme se trošku poznávali, ale už je to dobré a myslím, že se to začíná projevovat i na ledě.

Jaké máš ty ambice tady ve ValMezu?
Tak já hraju vždycky na výhru. Tak jsem mladý, chtěl bych zkusit i vyšší soutěž, ale teď jsem u Bobrů a chci jim pomoct k co nejvyšším příčkám.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS