Bobři hlásí velkou posilu, přichází Robin Bacul
čtvrtek 18.11.2010 | Michal Václav, Lukáš Pořický |

Bobři hlásí velkou posilu, přichází Robin Bacul

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Vedení valašskomeziříčského klubu se dohodlo na příchodu elitního útočníka, který má na svém kontě přes 200 zápasů v naší nejvyšší hokejové soutěži a zároveň se stal mistrem polské nejvyšší hokejové soutěže včetně vítězství v polském poháru. To vše v dresu GKS Tychy. Řeč je o Robinu Baculovi , který několik let patřil k nejlepším českým hokejistům, působících v Polsku. Pojďme si tedy novou akvizici v dresu Bobrů představit.

Robin Bacul (31) začínal s hokejem v nedalekém Novém Jičíně, kde byl jako první novojičínský odchovanec draftován klubem z NHL. V roce 1997 v Civic Aréně v Pittsburghu si Robina Bacula vybral tým Ottawa Senators.

Šanci v nejvyšší seniorské české soutěži dostal Robin Bacul už v sedmnácti letech. Na konci sezony 1996-97 pak byl vybrán i do výběru pro mistrovství Evropy do osmnácti let.
Výběr plný budoucích hráčů NHL skončil sice na pátém místě, ale Robin Bacul na sebe upozornil pěti brankami a dvěma asistencemi v šesti zápasech. Poté odešel Robin zkusit své štěstí do zámořské juniorské ligy. Po angažmá v Kanadě se vrátil zpět do extraligy, kde hájil barvy pražské Slavie. Po tomto působení prošel řadou extraligových klubů. Nastoupil v dresech Havířova, Karlových Varů, Chomutova, Českých Budějovic a naposledy v roce 2005/06 i ve Vsetíně. V sezóně 2004/05 odehrál několik zápasů za druholigový tým Valašského Meziříčí, ale když bylo zjevné, že druhá liga je pro něj „málo“, odešel do polské nejvyšší soutěže, do týmu GKS Tychy. S ním nakonec získal první historický mistrovský titul a poté se ve stejném dresu stal i několikrát „vicemistrem“ polské nejvyšší soutěže.

Robin Bacul nakonec zůstal v Polsku až doposud. V loňské úspěšné sezoně dokázal ve 46 utkáních nasbírat úctyhodných 26 branek a 27 asistencí.
Robin Bacul také v Polsku převzal ocenění "NEJLEPŠÍ ZAHRANIČNÍ HRÁČ sezóny 2009/2010" .

Před letošní sezonou však odešel ze svého dlouholetého působiště v GKS Tychy do konkurečního Zagłębie Sosnowiec. Zde však ukončil činnost a rozhodl se pokračovat právě ve Valašském Meziříčí. Pro Bobry je to výrazná posila do útočných řad, kde již válí jeho mladší bratr Lukáš Bacul, který je zároveň prozatím nejlepším střelcem týmu. V posledním velmi krátkém působení v dresu Bobrů v sezoně 2004/2005 si Robin připsal 13 kanadských bodů. Věříme tedy, že svou ofenzivní sílu, produktivitu a zkušenost přenese z Polska i do Valašského Meziříčí.

Svůj první mistrovský zápas si Robin Bacul připíše pravděpodobně v sobotním zápase na ledě Břeclavi!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Slezan Opava