Máme hráče na to, abychom byli v play-off, říká Róbert Balga
středa 12.1.2011 | Jakub Nikl |

Máme hráče na to, abychom byli v play-off, říká Róbert Balga

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po zápase s Břeclaví jsem požádal o rozhovor střelce vyrovnávací branky Róberta Balgu, který k Bobrům zamířil z Trenčína. Po Vánocích se změnilo složení útoků. Jak je s tímto Róbert spokojen? I to se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání?
Dobré to bylo. Hráli jsme jako tým. Bylo tam sice pár maličkostí... Jednou jsem mohl vyhodit puk, nepodařilo se a dostali jsme gól. Jinak ale celý tým hrál dobře - od brankáře až po všechny útočníky.

Jak dneska, tak i v Hodoníně byl ten výkon o něco lepší, než před Vánocemi...
Tak v Hodoníně to byl takový odrazový můstek, tam jsme začali dobře hrát a dneska jsme do toho šli s tím, že zkusíme uhrát zase dobrý výsledek. My si nemůžeme dovolit žádné zaváhání, abychom byli v play-off.

Ty jsi dokázal vyrovnat na 2:2, jak bys popsal svůj gól?
Dobře jsme si to rozehráli, Ondra Dvořák vystřelil a ono se to odrazilo před bránu, kde jsem akorát dorazil. Vůbec celý tým dneska hrál dobře a ten gól byl jenom důsledkem této hry.

I v zápase v Hodoníně i dneska chyběl Václav Vlachýnský. Nevíš, co s ním je?
Slyšel jsem, že je nemocný, ale nic bližšího nevím.

V Hodoníně dnes hrála Technika a před koncem byl stav nerozhodný. Určitě je to plus pro nás, souhlasíš?
Určitě nám to pomůže. My ale musíme vyhrávat a doufat, aby Hodonín a Opava ztráceli, aby se zasekli. Věřím, že máme hráče na to, abychom byli v play-off.

Příští zápas hrajeme v Brně proti domácí Technice. Co od tohoto zápasu očekáváš?
Určitě chceme vyhrát, tak jako každý zápas. Musíme hrát ze zabezpečené obrany a čekat na jejich chyby.

Zpátky k dnešnímu zápasu. Po vedení přišlo otočení stavu ze strany Břeclavi. Museli jsme dotahovat, což se nakonec podařilo. Jak jsi spokojen s výsledkem zápasu?
Tak to je naše specialita. Padne na nás taková deka a nedaří se. Nedáváme tolik gólů. I proto jdeme do toho s tím, že nechceme tolik inkasovat.

Mluvíš o defenzívě. Ta byla vidět už v zápase s Hodonínem, hlavně v posledních dvou třetinách. Dnes ale hra dozadu byla o něco slabší...
Nevím, podle mě si obránci své splnili.

V minulém i dnešním zápase se ve větším počtu objevovaly střely od modré čáry. Byl to pokyn z lavičky nebo to vyplynulo samo?
Určitě, pan Sedlák to obráncům pořád zdůrazňuje. Máme pokyn, abychom to hráli víc přes obránce. Dneska jsme tak dali i góly, kdy tam byly i dorážky. Lepší jedna dvě nahrávky a střela než se tam s tím hrát a nic z toho.

Jak se tobě osobně zamlouvá změna složení útoků?
Určitě jsem rád, že mám tu šanci hrát. Snažím se odvézt maximum. Post centra mi zatím sedí, uvidíme dál.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS