V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisty Valašského Meziříčí čeká veledůležitý zápas. Bobři zajíždějí na led Drtičů z Hodonína a situace v tabulce velí jasně: Bodovat a to nejlépe za plný počet, pokud si chtějí Valaši zachovat reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů, které svedou právě s Drtiči, nebo s opavským Slezanem. Zápas mezi Bobry a Drtiči se odehraje v sobotu, 22. ledna od 17. hodin na zimním stadionu TEZA. Věříme, že srdnaté výkony z předešlých utkáních Bobři opět předvedou i na „horkém“ ledě hodonínského zimního stadionu.

Bobři zatím v nadstavbě ukazují bojovný hokej, kde nechybí nasazení a srdíčko, které Bobrům trochu chybělo právě v podzimním a předvánočním období. Od nového roku však nepoznali Valaši porážku, proto je důležité si tuto reputaci zachovat i po tomto veledůležitém utkání. Bobři se s Hodonínem střetli před 14 dny po vánoční přestávce a zvítězili po samostatných nájezdech 3:2.

Hodonín však kromě zaváhání s Bobry v posledním utkání základní části v nadstavbě dál vítězí. V Brně sice získal druhý bod až v nastavení, v Opavě však již zvítězil 3:1 a v minulém utkání si poradil s Frýdkem - Místkem velice jednoznačně 7:0. Aniž bychom chtěli snižovat výkon frýdeckomísteckých hokejistů, je nutno poznamenat, že tento tým se již „zachránil“, soutěž jen dohrává, aniž by měl byť teoretickou šanci na play-off.

Na Bobry tak čeká silný soupeř, který pod vedením trenéra Číhala dokazuje, že ofenzivní hokej se v Hodoníně hrát umí. Ve svém kádru mají Drtiči mnoho zkušených hráčů. Jmenujme především ofenzivní esa týmu, mezi které patří Ľubomír Vaškovič, Zdeněk Jurásek, Petr Peš či Jan Korotvička, který se objevil před několika sezónami i v dresu Valašského Meziříčí. V obraně je nejproduktivnější Lukáš Komárek , následovaný Jozefem Salajkou a Borisem Flamíkem.V bráně se zřejmě opět představí exšumperský Marek Peksa.

Pro Bobry bude důležité, aby přečkali začáteční nápor, kterým se domácí Drtiči prezentovali právě v minulém zápase s valašskomeziříčskými. Je zřejmé, že pro Bobry by prohra znamenala velké komplikace k dalšímu stíhání svých soupeřů v tabulce.

Sestavy z minulého kola:
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Júrásek, Rehuš - Vaškovič, Korotvička, Barták - Hoza, Tomášek, Zelinka - Průdek, Vrba L..

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Varga M., Varga D., Varga Mir., Vašut

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
David Fabián | 22. 1. 2011

Bobři v důležitém zápase utrpěli debakl 11:4

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka