V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zajíždí za svým dalším soupeřem opět na jih Moravy, tentokrát do města Břeclavi. Zde se valašský tým střetne s břeclavskými Lvi o další body do druholigové tabulky. Soupeř již tuto sezónu pouze dohrává a zda-li nastoupí i do příštího ročníku je zatím kvůli údajným dluhům klubu nejisté. Bobři i přes osmibodovou ztrátu na osmé místo budou chtít ukázat, že své zápasy nevypouští a konec sezony zvládnou se ctí. Zápas začíná v sobotu, 29. ledna od 17. hodin na zimním stadionu Alcaplast Areny v Břeclavi.

Bobři budou chtít jistě navázat na předešlý zápas především druhé a třetí třetiny, kdy dokázali velkým obratem smazat téměř „nedostižný“ náskok čtyř branek proti Frýdku-Místku. Hokejisté Valašského Meziříčí mají právě Břeclavi co vracet, neboť v domácím zápase v základní části břeclavští hráči vybojovali cenné vítězství a dva body v prodloužení. Mezitím však Břeclav opustilo několik hráčů a s nimi i kanadské body.

Břeclav je tedy nyní stejně jako Bobři oslabena. Její první brankář Jaroslav Chvátal je na Univerziádě. S Chvátalem odcestovali i dvacetiletý obránce Zbyněk Vozdecký a útočník Michal Matouš. Tým Břeclavi opustilo průběžně několik dalších opor. Jiří Zapletal zamířil do Techniky, Roman Barták do Hodonína. Velkou ztrátou je pro břeclavské určitě i oslabení o nejproduktivnějšího hráče Erika Nováka. V meziříčském dresu je také na Univerziádě Ondřej Martiník. Poslední známý odchod u Bobrů je obránce Jakub Musil, který zamířil do konce sezony k přerovským Zubrům.

Věříme, že ikdyž šance na play-off jsou pro Valašské Meziříčí nízké (nikoliv však žádné), dokáží Bobři svého soupeře porazit a přivést tak zpět na Valašsko plný počet bodů, i přesto, že s širokou ledovou plochou mají hokejisté z Valašska potíže.

Sestavy z minulého kola:
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Bacul R., Balga, Bokroš, Blažek, Baroš, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga D., Varga Mir., Vašut

HC Břeclav: Žurek - Nedvěd, Škapík, Rajnoha, Svoboda, Špaček, Dora - Hrůza, Sedláček (C), Fiedler, Chomič, Kuriál, Klimovič, Konečný, Bolfík, Zháňal.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
David Fabián | 29. 1. 2011

Bobři rozstříleli Břeclav

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka