Mladí Bobři vyhráli v Příbrami celý turnaj 3.tříd!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Na špičkově obsazeném turnaji žáků 3.tříd "O Hornický kahan 2011" v minihokeji Bobříci opět na vítězné vlně. Turnaj se konal ve dnech 11.-13. března 2011 za účasti 20 mužstev. Proti našim hokejovým nadějím znovu nastoupili ti nejlepší, co Česká republika v této kategorii registruje. Úspěch je cenný nejen z hlediska dosaženého prvenství, ale hlavně potvrzením umu a výkonnosti žáků této kategorie. Malí bobříci totiž dokázali podruhé za sebou vyhrát prestižní turnaj!

Výsledky všech jednotlivých zápasů možno prohlédnout ZDE

Turnaj se začal hrát na pět skupin po čtyřech týmech, jejichž nasazení určil los. Svou skupinu hráči HC Bobří Valašské Meziříčí s přehledem vyhráli a z prvního místa postoupili do finálové části, která čítala 10 mužstev, kde se hrálo systémem „ každý s každým“.

Výsledková bilance byla pro mladé Bobry až neuvěřitelná: z 12 zápasů 10 vyhráli, jednou remizovali a jen jednou byli pokořeni.

Dalším hmatatelným faktem vynikající formy našich hráčů byl nejvyšší počet vstřelených branek, s nejmenším počtem obdržených. To svědčí nejen o úderné síle útočníků: L. Adámka, V. Frieba, M. Hrabovského, V.Pernického, R. Převora, E. Sinera či D. Stodůlky, ale i o umu obránců: E. Veselé, M. Svitáka a A. Žlebka.

V bráně se poprvé na takovém turnaji zaskvěl Petr Grygar. Ozdobou turnaje byly zápasy bobříků proti pražským celkům HC Hvězda Praha a HC Letňany. Je až neuvěřitelné, že ve Valašském Meziříčí se rodí generace hokejistů, kteří porážejí týmy, jejichž základna talentů je nesrovnatelně větší, než v našem městě. Je třeba vyzdvihnout mravenčí práci trenérů J. Šilhána, J. Svitáka a Aleše Veselého, kteří za tímto úspěchem taktéž stojí.

Zvláště trenér, Jaroslav Šilhán, se v Příbrami opět vyznamenal. Nebylo jednoduché nabudit kluky a slečnu do každého zápasu, protože tyto děti hráli v jednom dni až 8 utkání. Když jsem viděl, jak na střídačce hltají každé jeho slovo a výtky ke hře, zvláště když docházely síly a měli toho plné zuby a přesto, znovu a znovu bojovali, měl jsem slzy v očích. Musím pochválit i rodiče, kteří z tribun příbramského stadionu udělali doslova domácí prostředí pro naše borce. Bobříci dosáhli úspěchů i v individuálních dovednostech.

Nejlepším útočníkem celého turnaje byl vyhlášen, organizátory, Daniel Stodůlka, v rychlostní soutěži skončil Vojta Pernický na 2. místě a v nájezdech Lukáš Adámek obsadil taktéž 2. Místo.

Konečná tabulka turnaje O hornický kahan 2011:

1.místo HC Bobři Valašské Meziříčí
2.místo HC Hvězda Praha
3.místo HC Český Krumlov

Závěrem bych chtěl mladým Bobrů poděkovat za skvělou reprezentaci města Valašského Meziříčí, díky taktéž našim zastupitelům a vedení klubu HC Bobři Valašské Meziříčí za ukázkovou podporu mládežnického hokeje v našem městě.

Zárověň, jako jednoho z rodičů, mě hřeje svědomí, že naše ratolesti dělají něco smysluplného s výsledky, které jsou oceněny v celostátním měřítku.