Okénko do minulosti: Valašské  Meziříčí vybojovalo v sezoně 2003/2004 postup do 2.ligy
čtvrtek 9.6.2011 | Michal Václav |

Okénko do minulosti: Valašské Meziříčí vybojovalo v sezoně 2003/2004 postup do 2.ligy

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším díle „okénka do minulosti“ se podíváme na sezónu, která byla pro valašskomeziříčské hráče, vedení klubu, fanoušky i samotné město velice úspěšná a zlomová. Valašské Meziříčí v sezoně 2003/2004 postupuje přes složitou kvalifikaci a baráž poprvé v historii do druhé národní hokejové ligy.

Cesta k vyšší soutěži však nebyla nikterak jednoduchá. Po sezoně, kde Valachům utekla baráž „díky“ jednomu zápasu se vedení klubu rozhodlo, že sezónu následující již budou chtít přetavit k vysněnému postupu. Realizace však byla i tentokrát velice náročná. Jako první věc, kterou vedení klubu provedlo bylo, že začátkem léta angažovalo a představilo nové trenérské duo. Na post hlavního kouče přišel Svatopluk Hermann , kterého doplňoval z pozice asistenta Petr Vaštík .

Na post brankáře týmu, který je vždy základem týmu pro úspěch v zápasech, klub angažoval z Přerova brankáře Petra Bureše , kterému kryl záda domácí odchovanec Martin Hnilica .

V obraně se od začátku sezóny objevil již loni příchozí Stanislav Růžička, Leoš Kozel, Radomír Kašpar, Jiří Přivřel, Vítězslav Žák či Josef Fojtů . Mládí bylo zastoupeno v osobě Romana Bambucha, Tomáše Jandíka či Martina Starůstky . Z nedalekého Rožnova pod Radhoštěm přišel do týmu útočně laděný obránce Jan Kunčický . Z druholigové Kroměříže v průběhu sezóny přišel Ivo Bednařík .

V útoku přišly také velké změny. Především odchod „Hutyrovců“ bylo citelné oslabení mužstva. Bratrské duo mělo údajně namířeno do Francie. Vedení klubu tak muselo řešit získání adekvátních posil, které by dokázaly nahradit odchozí a přispět svou produktivitou v útoku k zisku bodů.

Z Uherského Brodu přišel na hostování bývalý extraligový hráč Zlína a velký technik, Karel Mimochodek . Dále z Kroměříže přišel slovenský útočník Peter Mateička , který přicházel také s „nálepkou“ produktivního hráče z předchozích působení i v Olomouci. V týmu pokračoval Libor Vítoslavský, Michal Trčka, Jan Janáček, Vladimír Hába, Jan Dědek, Josef Zbořil, Lukáš Tabara, Miroslav Skýba, Martin Hodoško, Jaroslav Marančák, Martin Novosad a další. V průběhu play-off krajského přeboru přišel do týmu zkušený hráč tehdejšícho druholigového účastníka z Uničova, forvard Richard Koláček .

Valašské Meziříčí skončilo v sezoně 2003/2004 ve své tabulce na druhém místě za HC Šumperk, který společnou skupinu Zlínského a Olomouckého kraje vyhrál. Nicméně jako jediný zástupce Olomouckého kraje byl v tabulce „navíc“ a postupoval tak do kvalifikace automaticky. Valašské Meziříčí jako celek na druhém místě, respektive vítěz Zlínského kraje se musel do kvalifikace probojovat přes úspěšné vyřazení Uherského Hradiště v semifinále krajského přeboru. Finále dvou jistých účastníků kvalifikace ovládl Šumperk tři nula na zápasy. I přes prohru však hráči Valašského Meziříčí dokázali s tehdejším velmi silným týmem ze Šumperka držet krok a připravovat se na následnou kvalifikaci, kterou jim nikdo již nemohl vzít.

V následné kvalifikaci o baráž zajíždělo Valašské Meziříčí nejprve do Černošic (přeborník Pražského přeboru) a zvítězilo jasně v poměru 1:11 . Na domácím ledě pak svého soupeře přehráli přesvědčivě poměrem 8:1 . Valašské Meziříčí tímto vítězstvím postupovalo do dalšího kola kvalifikace, ve kterém se střetlo se Soběslaví (přeborník Jihočeského krajského přeboru) . O tomto mužstvu se toho moc nevědělo, odjezd na zápas vzbuzoval rozpaky a myšlenky na loňského soupeře z Bíliny, nicméně tentokrát již Valaši od začátku utkání ovládli ledovou plochu a svého soupeře deklasovali na jeho ledě 10:2 . V domácí odvetě, která byla o poznání vyrovnanější, dokázali meziříčští hráči zvítězit 6:4 . Cesta do barážové tabulky tak byla oproti loňsku otevřena!

V baráži o II. ligu se Valmez postupně utkal s týmy Chrudimi, Vyškova, Jičína, Řisuty a Rokycan . Valaši dlouho drželi v tabulce přední příčky, zaručující postup do II. ligy. Nejspíše nejdůležitější zápas ve skupině sehrálo Valašské Meziříčí doma s Jičínem, který byl největším konkurentem v tabulce o postup. Reportáž z tohoto zápasu si můžete přečíst a připomenout ZDE

Valašské Meziříčí tak nakonec uhájilo třetí pozici zaručující postup do II. ligy a na stadionu mohly začít velké oslavy hráčů, fanoušků i vedení klubu! Druholigová kapitola se tak naplno mohla otevřít...

PořadíTýmZápasyVýhry Remízy Prohry Skóre Body
1.HC Chrudim95 3 1 41:27 13
2.HC Vyškov95 2 2 30:26 12
3. HC Valašské Meziříčí 84 3 1 31:22 11
4.HC Jičín94 1 4 33:31 9
5.HC Řisuty83 0 5 27:32 6
6.HC Rokycany90 1 8 18:42 1

Zbylé zápasy se již nedohrávaly, neboť již bylo jasno o všech postupujících.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS