Na Bobří hrázi se představí další tým ze Slovenska
neděle 28.8.2011 | Jan Kramář |

Na Bobří hrázi se představí další tým ze Slovenska

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V úterý 30. srpna změří v rámci přípravy, na nadcházející sezónu, hokejisté Valašského Meziříčí síly s dalším prvoligovým týmem ze Slovenska. Po hokejistech z Piešťan se na valašskomeziříčském ledě představí hokejisté týmu HK 95 Považská Bystrica. Měření sil začíná v 18:00!

První hokejový oddíl Považské Bystrice vznikl v září 1938. V sezóně 1989/1990 postoupil tým do 1.SNHL kde se udržel 2 sezóny. Opětovný postup do 1. hokejové ligy se Bystrici podařil v sezóně 2000/2001, když vyhrali základní skupinu i baráž, které se zúčastnilo šest mužstev. Považská Bystrica má hodně odchovanců, kteří se prosadili nejen v domácí soutěži, ale i v zahraničí. Mezi známejší patří Meszároš, Zlocha, Kivoň, Melicherík, Cingel, Lovíšek, Belica, Frolo, Pohanka, Stráňovský, Dej, Brňák. Trenérem týmu je Ľuboš Meszároš a Martin Prešnajder.

Kluby v 1. Slovenské lize jsou rozděleny na dvě skupiny po 8 týmech. HK Považská Bystrica hraje skupinu „Západ“. Klubové barvy jsou bílá, červená, černa.

HK 95 Považská Bystrica se v sezoně 2010/2011 umístila na 10. místě 1.Slovenské hokejové ligy.

Utkání mezi Valašským Meziříčím a Považskou Bystricí začíná v úterý, 30.8. od 18.00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS