Bobři v úvodním utkání nové sezóny přivítají Opavu!
čtvrtek 8.9.2011 | Jakub Nikl |

Bobři v úvodním utkání nové sezóny přivítají Opavu!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Konečně je tady den, na který se všichni fanoušci těší - začíná druhá liga. Začátek ligy se však nese v duchu velikého sportovního a osobního neštěstí v podobě tragických úmrtí hráčů Lokomotiva Jaroslavl, ve kterém byli také tři, respektive čtyři hráči, kteří nám byli srdcem nejbližší. Jan Marek, Josef Vašíček, Karel Rachůnek a také Pavol Demitra nepřežili pád letadla, které vzlétlo k úvodnímu utkání do Minsku. Pojďme tedy všichni společně přinést a zapálit svíčky na pietním místě u zimního stadionu, které bude s fotografiemi hráčů připraveno pro všechny fanoušky ledního hokeje! Zapálit svíčku bude možné před prvním mistrovským utkáním od 15.hodin.
Úvodní buly mezi Valašským Meziříčím a Slezanem Opava je naplánováno na sobotu 10.9.2011 od 17. hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Bobři si v přípravě vedli celkem slušně. Ze sedmi odehraných zápasů odešli třikrát poraženi a čtyřikrát jako vítězové. Skalp ValMezu si dvakrát připsal Vsetín (2:7, 6:5) a jednou celek Piešťan (2:1). Naopak, Bobři dokázali Piešťanům (4:2) porážku vrátit. Narazili také hráči Považské Bystrice (5:1), Nového Jičína (5:3) a Uherského Hradiště (2:4).


Co se týká hráčského kádru, tak tým opustili Michal Krumpoch (neznámo), Jan Matějný ( hostování v Porubě), Lukáš Bacul
(Francie), Michal Palík, Tomáš Popovič a Ondřej Tatarčík (Studénka). Tým byl vhodně doplněn a posílen. Jmenujme např. Martina Ambruze, Milana Kopeckého, Milana Ovšáka nebo Jiřího Slováka. Nejnovější akvizicí Bobrů je mladý obránce Lukáš Zábojník, kterého do ValMezu zapůjčil extraligový Zlín na střídavé starty. Zda Lukáš nastoupí již proti Opavě není zatím jasné.

Slezan Opava si v přípravě vedl o trošku hůře než Bobři. Slezan podlehl Havířovu (9:4, 5:3), Frýdku-Místku (4:5), Novému Jičínu (5:3) a Přerovu (6:1), kterému ale dokázal porážku oplatit (5:2). Naopak, Opava dokázala dvakrát přehrát ostravskou Porubu (0:1, 5:2). Celkem tedy Opava odehrála osm přípravných utkání, z nichž vyšla pouze třikrát jako vítěz.

Co se týká změn v hráčském kádru, tak Slezan posílil obránce Aleš Jurčík, který loni nastupoval za Havířov. Největší posilou je ale příchod brankáře Dušana Šafránka z Orlové (Karviné). Opava naopak udržela útočníky Grofka, Měcha nebo Kociána. Tým Opavy je vůbec velmi mladý, jeho věkový průměr je kolem 23 let!

Příjďte tedy povzbudit Bobry při vstupu do ligové soutěže! Zápas začíná v sobotu 10.9. od 17 hodin.

Předpokládané sestavy :
HC Bobři Valašské Meziříčí - Slovák (Vlachynský) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký

HC Slezan Opava - Šafránek (Novák)- Tichý, Jurčík, Kukol, Bednárek, Tůma, Chalupa, Vrábel, Černý, Polok, Mlýnek, Herman, Měch, Grofek, Wolf, Koschatzký, Baďura, Vitek, Pavelek

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS