Dali jsme do toho více srdíčka, říká Milan Ovšák
neděle 2.10.2011 | Jakub Nikl |

Dali jsme do toho více srdíčka, říká Milan Ovšák

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězství na ledě Poruby jsem požádal o dojmy z utkání obránce Milana Ovšáka. Pro Milana bylo toto utkání o to pikantnější, že v Porubě hokejově začínal. Jak se vůbec cítil po vyjetí na led? To i mnoho dalšího se dozvíte v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání?
Super. Vítězství, co víc si přát. Berem to.

Vzhledem k průběhu utkání jsou tyto 3 body velmi vydřené, souhlasíš?
To možná jo. Pak jsme to naštěstí otočili. Chtěli jsme více než soupeř. Myslím, že jsme do toho dali více srdíčka. Všichni makali dopředu dozadu, jak trenér řekl. Máme tři body, jsme nesmírně rádi. Zase jsme jim utekli bodově...

Jak jsi se vůbec cítil po vyjetí na led? V Porubě jsi vlastně hokejově začínal...
No super. Mohl jsem být na druhé straně, ale nejsem. Hrál jsem dobře a bavilo mě to.

Byl jsi před tímto zápasem v kontaktu s někým z hráčů Poruby?
Ano, volali jsme si s Markem Badžem a trošku jsme se nahecovali. Jinak ani moc ne. Jenom co jsme se na ledě pozdravili s klukama.

V průběhu sezony jsme zápasy v závěru ztráceli. Dneska tomu bylo naopak. Myslíš, že je to impuls do dalších utkání?
Zlepšili jsme to. Zapracovali jsme na tom. Za stavu 3:2 jsme si řekli, že už nemusíme vstřelit nějaký gól. Bránili jsme v pěti tak, jak jsme si řekli. Snažili jsme se to v klidu uhrát a podařilo se. Nakonec jsme sice mohli dát ještě góla, ale bohužel jsme nedali.

Tímto vítězstvím jsme zase poutekli svým soupeřům v rámci boji o play-off...
Teď musíme ukázat doma s Jičínem, že do play-off patříme. Když totiž nebudeme vyhrávat doma, tak to bude těžké. Venku se body nesbírají lehce. Dneska se to sice podařilo, ale Poruba není lehkým soupeřem. Mají zkušené hráče. Musíme to ale potvrdit doma. Bylo by to super, odpoutáme se od toho dna a uvidíme.

S čím tedy do toho zápasu půjdeme?
Určitě ze zajištěné obrany. Teď chytá Jirka Slovák a myslím, že zachytal skvěle. Musíme mít zajištěnou obranu a více střílet. My skoro nestřílíme. Snažíme se to někam dostrkat. Máme mladé kluky, kteří do té brány musí chodit.

Zmínil jsi zabezpečenou obranu. V této sezoně jsme inkasovali již více než 20 branek. To jako zabezpečená obrana moc nevypadá...
To je sice pravda, ale na treningu jsme na tom zapracovali. Dáváme sice hodně gólů, ale chce to vylepšit. Všichni se musí vracet. Uvidíme, co trenér vymyslí.

Byl i toto nějaký impuls k výměně brankářů?
To nevím, ale gólmani se musí točit. Oba dva musí být v tempu. Nemůže jeden brankář odchytat celou sezonu. Nevím, jak to má trenér určené. Jestli to má po 5 zápasech, ale střídat by se, podle mě, měli.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS