V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po výsledkově vydařeném utkání s Novým Jičínem jsme vyzpovídali hráče, který přispěl svou aktivní hrou a brankou k nejvyššímu vítězství v derby proti celku, který je nám kilometrově nejblíže. Tím hráčem je Miroslav Varga, který se v zápase trefil stejně jako jeho dva bratři David a Martin a zkompletovali tak "rodinný hattrick". Jak sám tento agilní útočník s neustálým odhodláním zlepšovat své výkony a hru zhodnotil zápas se můžete dočíst v pozápasovém rozhovoru.

Miro, co říci k dnešnímu zápasu?
Tak dnešní utkání se nám povedlo, ze začátku to bylo sice opatrnější, ale potom jsme se konečně i rozstříleli. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli.

Překvapili tě dnes něčím hráči Nového Jičína?
Tak Jičín mě určitě překvapil svou klasickou hrou zezadu, mají dobře propracovanou obranu, ale po třetím, čtvrtém gólu se to zlomilo. Utkání jičínští hráči více otevřeli a začalo nám to tam padat.

Jak ses osobně cítil v dnešním derby?
Tak atmosféra si myslím, že byla docela slušná, domácí fanoušci se nás snažili podpořit a my jím za to moc děkujeme a doufáme že to bude i v nadcházejících utkání.

Co říkáš na současný kádr Bobrů?
Součastný kádr, jaký tady máme je dle mého kvalitní a určitě chceme bojovat o ty nejvyšší příčky. Uvidíme, jak se nám to podaří potom v nasledujících bojích třeba i o play-off.

Máš nějaké speciální rituály před zápasem?
Tak speciální rituály nemám, ale základem je kvalitní rozcvička, kterou nepodceňuju a snažím se do toho dát vždycky všecko.

S kým si nejvíc rozumíš v kabině?
Tak v kabině si rozumím se všema, máme tady dobrou partu, je tu spoustu skvělých kluků a nevidím v nikom problém.

Dneska jste všichni tři bratrové hráli velice dobře a vstřelili důležité branky. Byli jste obzvláště namotivováni?
My se snažíme v každém utkání podat maximální výkony a to, že se nám to odměnilo tím, že jsme každý dal svojí branku je takové plus.

Jak bys popsal svůj gól?
Vyjel sem z vlastní třetiny a jel sem 1 na 1. Naznačil jsem bekovi kličku, zkusil vystřelit a spadlo to tam.

Co myslíš že rozhodlo dnešní utkání?
Rozhodlo to, že jsme dali více gólu. Jičín měl smůlu v koncovce a musím pochválit brankáře Jirku Slováka, který odchytal parádní zápas.

Na co se nejvíce zaměřujete při tréninku?
Na trénincích se zaměřujeme na bruslení, přechod středního pásma do útočného a určitě budeme dále pilovat defenzivu, jak to děláme do teď. Snažíme se dostávat co nejmíň gólu a vyhrávat.

Další zápas hrajeme v Havířově. Jaké jsou ambice do tohoto zápasu?
Musíme hrát ze zabezpečené obrany a co vytvoříme dopředu bude jedině dobře, ale každopádně bychom rádi určitě nějaký bod přivezli.

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka