Jsme rádi za bod, který jsme získali, říká Přemysl Vašut
neděle 23.10.2011 | Jakub Nikl |

Jsme rádi za bod, který jsme získali, říká Přemysl Vašut

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po zápase v Opavě jsem vyzpovídal kapitána týmu Přemysla Vašuta, který připravil druhý gol ValMezu v tomto utkání. Přemysl patří neodmyslitelně k oporám Bobrů a i proto mu patří kapitánské céčko. S elitním obráncem Bobrů jsme si povídali nejenom o zápase v Opavě. Více se dočtete v tomto článku.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu?
My jsme sem přijeli hlavně bránit a odčinit tu minulou kanonádu v Karviné. Jsme rádi za ten bod, který jsme tu získali. Škoda toho prodloužení, ale za bod jsme rádi.

Dnešní zápas určitě nevypadal nijak hokejově. Diváci čekali trošku více...
To určitě. Ale my jsme přijeli hlavně bránit. Věděli jsme, že Opava nastřílela 11 branek Hradišti, 10 Karviné a podobně. Prostě jsme hráli poctivě odzadu. Úkol jsme splnili.

Co se ti honilo v hlavě po prvním gólu, který padl již po 14 vteřinách zápasu?
To jsme přišli na led, ztratili jsme puk a pak přišlo takové nahození na bránu. Nevím, jestli to golman neviděl... Říkal jsem ale chlapům, ať se seberem, že se nic neděje. Jsem rád, že jsme to nakonec vyrovnali na 2:2 a máme alespoň bod.

Jak bys vlastně popsal druhý gol, kdy jsi přihrával Martinovi Ambruzovi do prázdné brány?
Tak to byla super akce. Milan Ovšák vybojoval puk na modré čáře, viděl mě a poslal mi to. Já už si mohl vybrat střelu nabo nahrávku. Vybral jsem si nahrávku a on to dával do prázdné.

Je nějaký pokyn od trenéra o střelbě? Přece jenom se to někdy kombinuje až zbytečně moc...
To máš pravdu. Trenér po nás chce, ať víc střílíme. V Jednoduchosti je krása. Lepší vystřelit než si to třikrát nahrát. Goly právě padají po těch dorážkách.

Příští zápas hostíme Přerov. Další těžký soupeř z horních pater tabulky...
Pro nás není žádný lehký soupeř, ale Přerov je extrémně težký. Potom jedeme na Vsetín, takže los opravdu těžký. Musíme ale zkusit záskat nějaký ten bodík. My se ale musíme také dívat po mančaftech pod námi a udržovat si od nich nějaký odstup. Tak se do play-off dostaneme.

Určitě máš v hlavě minulý zápas s Přerovem na jejich ledě, který se nevyvíjel podle našich představ. Určitě tedy je z čeho vycházet...
My jsme tam rychle prohrávali 3:0, stáhli jsme to na 3:2. Ale po golu do prázdné brány jsme prohráli. Přerov byl jednoznačně lepší a zasloužil si vyhrát. My musíme hlavně eliminovat jejich útočníky, protože oni jsou do útoku moc dobří. Musíme zkusit vyhrát a získat tak nějaký ten bod.

Co se týká brankářského postu, sezonu začínal Václav Vlachýnský, ale teď chytá Jirka Slovák. Je tam nějaký časový interval od trenéra na jejich vystřídání?
Ne. Já si myslím, že od začátku byla jasná jednička a tou je Jirka Slovák. Ten se zranil, takže Venca musel zaskakovat. A nahradil ho výborně. Pak se ale Jirka vrátil a od té doby je v bráně on.

Ještě jedna otázka. Ze Zlína je k nám zapůjčen na střídavé starty Lukáš Zábojník. Nemyslíš, že by dnes byl hodně platným hráčem?
Určitě je to posila pro nás. Já s ním vlastně hrál domácí zápas proti Prostějovu. Hrál jednoduše. Puky po mantinelu, nedělal si zbytečné problémy. Myslím, že je to určitě posila. Nevím, jak je to domluvené, kdy může a nemůže přijet. Určitě by nám dnes hodně pomohl. Na závěr bych chtěl moc poděkovat fanouškům, co dnes přijeli. Fandili lépe než domácí a byli perfektní. Slyšeli jsme je celý zápas a moc jim za to děkujeme.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS