Krátké představení nových hráčů
pátek 28.10.2011 | Jan Kramář |

Krátké představení nových hráčů

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Tým HC Bobři Valašské Meziříčí se 26. října výrazně rozrostl, když do svého kádru dokázal získat na výpomoc šest hráčů z prvoligové Olomouce, byli získáni na střídavé starty. V tomto článku si je všechny trošičku představíme v řeči čísel a vlastní historie.

Martin Janáček Prvním a nejstarším z nich je dvaadvacetiletý obránce Martin Janáček, který svou profesionální hokejovou kariéru začínal v Extralize dorostu v týmu z Přerova. V sezóně 2005/06 přestoupil do konkurenční Olomouce, kde pendloval mezi týmem dorostu a juniorským týmem. Sezónu nato dostal na pár zápasů příležitost i v A-týmu Olomouce, a tak začal sbírat své první zkušenosti z první ligy. V sezóně 2007/08 se sbírka prvoligových zápasů rozrostla o celých 27 zápasů. Soutěžní rok 2008/09, pro něj byl přelomový, odehrál jej totiž celý v A-mužstvu. Minulou sezónu byl poslán na pár zápasu na výpomoc Jestřábům z Prostějova. Jeho prozatímní bilance zápasů v dresu Olomouce činí 136, kdy dokázal nasbírat 3 góly, 10 asistencí a 84 trestných minut. Martin má také reprezentační zkušenosti z týmů U16, U17, U18 a U20.

Michal Vodný Dalším hráčem je dvacetiletý útočník Michal Vodný. Jenž přestoupil před začátkem této sezóny do Olomouce, s hokejem jinak začínal ve Zlíně, kde v sezóně 2009/10 nastoupil také do jednoho extraligového zápasu. V letošní sezóně odehrál 6 zápasů za Olomouc. Michal má také zkušenosti s reprezentací, byl v sezóně 2008/09, členem týmu U18.

Radim Haas Třetí hráč se jmenuje Radim Haas, dvacetiletý útočník. Začínal svou hokejovou kariéru pro změnu v Havířově, kde v sezóně 2009/10 dostal příležitost také v A-týmu a tak nasbíral nějaké prvoligové zkušenosti. Po krachu hokeje v Havířově přestoupil do Olomouce, kde prozatím odehrál 19 zápasů v A-týmu.

Roman Rác Poslední hráč, nejuniorského věku je dvacetiletý slovenský útočník Roman Rác. Svou kariéru začínal v týmu HK Spartak Dubnica, ze které se posléze dostal do Dukly Trenčín, ze které nabral směr Česká republiky, konkrétně Olomouc, zde zatím odehrál v dresu A-mužstva 13 zápasů.

Patrik Machala Posledními hráči jsou devatenáctiletý útočník Patrik Machala a osmnáctiletý Jakub Lehečka, taktéž útočník. Oba dva začínali svou hokejovou kariéru v Olomouci a hrají za ní Extraligu juniorů, Jakub Lehečka dostal navíc i krátkou dvou zápasovou příležitost v A-týmu.
Jakub Lehečka
Foto: www.hc-olomouc.cz
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive
×
Odehrané 17:00 | Muži
Draci Šumperk
HC Bobři Valašské Meziříčí